Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siedzę w szpitalu i przyjęli do mojego pokoju jakiegoś chłopaka, jest devem ale nie chciał się pochwalić w czym robi.

I z ciekawości zacząłem przeglądać sobie tag #programista15k #it oraz #programowanie

Serio wy tyle zarabiacie? Ja wiem, wiem. Comparison is the theft of joy ale jak widzę te wpłaty na kwoty 45k+ albo ten wpis z 4programmers o gościu co wyciąga ponad 150k netto miesięcznie to głową mnie boli

Zawsze myślałem że mam dobrą pracę a wygląda na to że jestem słaby bolek i trzeba było iść w programowanie... Znaczy się, mam 32 lata, siedzę w operations I mam codzienny kontakt z programistami bo nadzoruje projekty ale shieeeet. Myślałem że większość zarabia tyle co ja (pracuje dla UK zdalnie z Polski na up za 82k GBP brutto). Mało pracy przez co godzinowa wysoka ale czuję że stoję w miejscu. Chyba wezmę się za programowanie bo zawsze to lubiłem ale nie wiedziałem że AŻ TAK DOBRZE płacą?! Kurde.

Proszę, ale tak szczerze, te zarobki to są bejty czy tak na serio? Bo ja już nie wiem co robić. Czy brnąć w ten Bogu potrzebny Operations i robić w tym karierę czy się przebrandowic i dlubac jako programista i może kiedyś przebić szklany sufit?

Dziekuje

#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614b29126c22e7000a639820
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: Programiści to mały pikuś. Właściciele firm to dopiero zarabiają. Ostatnio jak czekałem na syna po zajęciach spotkałem takiego kolesia co ma własną firmę, podobno buduje domki. Nie był rozmowny więc z ciekawości wszedłem sobie na tagi #ceo #owner. Jak zobaczyłem sobie ile zarabia taki Bill Gates albo Jeff Bezos to aż głowa mnie zabolała. Zawsze myślałem że podobnie do mnie a tam takie sumy latają że nigdy bym nie
@Przepoczwarzenie: tak, są nawet procedury wewnętrzne dotyczące czystości kodu i tego, jak ma wyglądać struktura w plikach, nie wszędzie, ale tam gdzie płacą lepiej niż podrzędnemu klepaczowi kodu potrafią takich rzeczy wymagać.

Do tego na dużych projektach nie siedzi jedna osoba, tylko zespół, jest team leader...
@AnonimoweMirkoWyznania: 150-220/h + vat w polsce, ale za granica mozesz i 800e day.
Oczywiscie chodzi o sufit, ale nitk Ci tyle nie da przez najblizsze 5-10 lat.
Na neofitow zawsze patrza przez palce, musialbys realnie BAARDZO DUZO umiec + kompetencje miekkie, odpowiedzialnosc, odpowiednio pokierowac karieram, obstawic technologiczna ruletke (akurat tutaj szanse sa 80-90%), a nie umiesz nic.
@AnonimoweMirkoWyznania: Bez robienia fikołków można wyciągnąć 20k na rękę z paroletnim doświadczeniem. Jezeli jesteś dobry (nie jakiś mega #!$%@?, po prostu powyżej przeciętnej). Jeżeli jesteś przeciętny, to może być ciężko. To i tak jest pewnie górny decyl. Natomiast zarobki rzędu 30, 40, 50 tysięcy są oczywiście osiągalne, ale trzeba być tym, co wyciąga te 20k bez fikołków, a do tego robić fikołki. 150k miesięcznie to jakaś abstrakcja, tyle to może zarabiac