Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wczorajszy dzień to now doświadczenie w życiu - prawie spalił mi się samochód ¯\_(ツ)_/¯

  Najpierw podziękowania: chciałbym podziękować wszystkim kierowcom którzy wczoraj widząc mój płonący samochód zatrzymali się starając się pomóc, z tego co pamiętam pojawiły się łącznie dodatkowe 3 gaśnice a zatrzymało się łącznie 5 samochodów, z czego jeden Pan dowiedział się że nie dali mu gaśnicy do nowego samochodu :D
  Zdarzenie miało miejsce w Pile (wjazd od Poznania) o godzinie 8:15.

  Dzięki waszej bezinteresownej pomocy samochód został bardzo szybko ugaszony, nikt nie ucierpiał! Co więcej szkody w samochodzie są niewielkie :)

  A teraz przestroga: Dzien wczorajszy godzina 7:00 wyjazd z Poznania - jadąc samochodem zauważyłem, że dziwnie kopci. Zatrzymuje się i sprawdzam: odczepione zabezpieczenie od powrotu paliwa - nie ma takiej sprzączki a wężyk oblewa ropą cały silnik. Myślę sobie eetam, wcisne wężyk pojadę dalej. Godzinę później samochód był już w płomieniach.

  Zatrzymałem samochód na poboczu podniosłem maskę a tam ogień - jeden język ognia dosięgnął moich włosów :D szybko otworzyłem bagażnik, w rękę gaśnica i próbuje zgasić. Gaśnica sprawnie działała 4 sekundy i udało się zgasić to co paliło się na silniku i osprzęcie, jednak maska (a właściwie mata wygłuszająca) wciąż płonęła. To właśnie w tym momencie pojawiła się pomoc innych kierowców. Udało się nawet zdobyć nagranie końcówki pożaru :) przestroga jest taka, że jeśli czujesz zapach paliwa w samochodzie, to kontynuowanie jazdy może skończyć się tragicznie.

  Starty: spalona mata wygłuszająca, przebarwienia na masce i listwa powrotu paliwa. Szczęście w nieszczęściu nic więcej się nie spaliło :)

  W komentarzu filmik
  #chwalesie #zalesie #pila #samochody
  pokaż całość

  odpowiedzi (60)

 • avatar

  Odkąd moja chrześnica nauczyła się czytać, przy każdej okazji kiedy się widziałyśmy dawałam jej różne książki dla dzieci w tematach naukowych - a to informatyka, a to przyroda, a to kosmos czy matematyka - no ogólnie książki dla dzieci i młodzieży w temacie STEM.

  Dzisiaj odbieram paczkę, a tam prezent urodzinowy i kartka pic rel (╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥) chyba osiągnęłam ten słynny sukces jako starsza kuzynka i matka chrzestna. Obecnie ma 11 lat. Wzrusz milion (╥﹏╥)

  #dzieci #ksiazki #czytajzwykopem #kosmos #chwalesie #rozowepaski
  pokaż całość

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  Ostatnia liczba po zaplusowaniu oznacza ocenę Twojego wyglądu.
  #glupiewykopowezabawy #heheszki

  odpowiedzi (153)