Wpis z mikrobloga

losowe przemyślenia kompletnego nowicjusza z gry w #fifa22 #fut (ostatnie poważne doświadczenia to fifa 06 xD):

- piłkarze są absurdalnie zwrotni, i o ile jest to mało realistyczne to po 20 meczach doceniam że mogę innych na moim poziomie kiwać samym ruchem ciała bez kiwek z prawego dżojstika xD w PESie nie potrafiłem przejść przeciwnika mając piłkę, tutaj dzieje się to wystarczająco często co jest spoko

- brak dobrej kamery z góry albo nie mogę jej znaleźć. gram na tej pic related ale i tak nie widać całej szerokości boiska od linii bocznej do linii bocznej, a przy akcjach typu wybicie z rożnego kamera za wolno porusza się wzdłuż boiska

- broni się dużo trudniej niż w pesie, komputer w ogóle nie ogarnia. mam wrażenie jakby gra oczekiwała że zawsze będę kontrolował zawodnika presującego przeciwnika z piłką, a gdy nim odejdę by pokryć linię podania to AI sam nie podejdzie presować. poza tym pressing AI jest beznadziejny w porównaniu do pesa i każdy sobie z nim radzi

- większość graczy nie robi żadnych zmian taktycznych w ciągu meczu i nie robi sobie absolutnie nic z tego że przeciwko klasycznemu 433 przez 90 minut mam 2v1 na skrzydłach

- wznowienia gry są dziwne, muszę wycofywać piłkę do bramkarza bo cała drużyna stoi w miejscu

- drużyna dużo gorzej trzyma ustawienie niż w pesie. zawodnicy często latają po różnych dziwnych miejscach, rzadko widzę odpowiednie 325 rozgrywając od tyłu

- łącząc pressing AI i rozgrywanie od tyłu: jakbym chciał to mógłbym przez 90 minut podawać sobie między obrońcami nawet przeciwko graczom którzy starają się presować wysoko. drużyna przeciwnika jako całość nigdy nie podchodzi wyżej. w pesie jak wymienisz bez celu 10 podań między stoperami to musisz ratować się lagą, jak w rzeczywistości. tutaj wymieniam 20 podań między obrońcami i jak przeciwnik wreszcie podejdzie od złego kąta to dopiero idzie podanie do 6 - nawet jak grałem mecz z dużo lepszym przeciwnikiem (i przegrałem 5-2) to wydaje mi się że nie powinienem móc przeciwko komuś tak ogarniętemu z łatwością zdobywać teren. jeden typ się nawet rozłączył gdy prowadząc 1-0 nie grałem na pałę do przodu będąc świadom że wtedy prawdopodobnie stracę piłkę xD

- krótkie podania na dobieg mając piłkę centralnie tuż przed polem karnym są absolutnie tragiczne, nie da się z tego gówna korzystać, grajki dosłownie podają w przeciwnika. rozumiem że może to wymagać trochę finezyjności ale jeśli widzę wolny korytarz (nawet jak jest minimalny) to czemu tam piłka nie idzie tylko centralnie w obrońcę? rozumiem że mógłbym podać za lekko/za mocno, ale 90% moich potencjalnie kluczowych podań ze strefy 14 się kończy stratą mimo że chciałbym grać środkiem

- dośrodkowania i rożne są dużo łatwiejsze niż w pesie, przez 50h gry w pesa nie miałem ani jednego gola głową, tutaj nie boję się zagrać dośrodkowania gdy je widzę (ale rożne ofc nadal krótko xD). natomiast samego systemu przepychania się w pojedynkach powietrznych nie ogarniam.

ogólnie jest fajnie ale bardzo chciałbym móc lepiej bronić + krótkie podania na dobieg

jeśli ktoś ma jakieś rady lub komentarze do tego co napisałem to słucham
Pobierz tyrytyty - losowe przemyślenia kompletnego nowicjusza z gry w #fifa22 #fut (ostatnie ...
źródło: comment_1632556837POLnYNFpJH9ooUBtT7IqaN.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tyrytyty: mordo, pressing twoich obrońców wymusza się specjalnym przyciskiem, wtedy możesz kontrolować zawodnika którym będziesz samodzielne krył napastnika.
Bijesz w AI że niby mógłbyś podawać piłkę między obrońcami przez 90 min i przeciwnik nic nie zrobi. Włącz sobie wyższy poziom trudności byku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Większość rzeczy które ci się nie podobają brzmią jak nawyki z pesa które nie działają w fifie
@tyrytyty: mozesz kombinowac po kilka zadan na raz, np jest zadanie na strzelenie 100 bramek finezyjnych, ktore mozna zrobic w 3 meczach w squad battles na najnizszym poziomie. Za to zadanie masz paczkę 12 rzadkich złotych zadowników. Jesli bedziesz robil to skladem samych niekupionych zawodnikow to od razu zrobisz zadanie o zlota paczke za 3 wygane niekupionymi etc.
Popatrz sobie zadania i rob te, ktore ci sie pokrywaja akurat z tymi
wymusza się specjalnym przyciskiem


@ZohanTSW: zamiast pisać bierno-agresywne odpowiedzi mógłbyś być użyteczny i od razu napisać którym, to nie elektroda

wtedy możesz kontrolować zawodnika którym będziesz samodzielne krył napastnika.


no właśnie nie mogę bo ten pressing jest #!$%@?, praktycznie w linii prostej podchodzi zamiast zwracać także uwagę na korytarz podania do przeciwnika za nim

Większość rzeczy które ci się nie podobają brzmią jak nawyki z pesa które nie działają w fifie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tyrytyty: pamięć mięśniowa mówi że w domyślnym sterowaniu trzymanie R1(RB na xboksie) zmusza ziomka z twojego zespołu do pressingu, a samemu można albo go umiejętnie asekurować, łatać luki w obronie, przecinać podania. Trzymam przy tym L2(LT) bo wtedy piłkarz którego kontroluję obraca się przodem do piłki i łatwiej jest przejąć tą piłkę. Ten ziomek który biega w pressingu za wiele nie zrobi, ale pozwala popełnić przeciwnikowi błąd. Trzeba znaleźć własną metodę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tyrytyty: serio masz tyle godzin w Pesa i FIFA się podoba? Przecież w Fifie nie ma żadnej taktyki. Jednym zawodnikiem robisz milion trików i przechodzisz wszystkich wraz z bramkarzem. Mnie najbardziej denerwuje ta piłka która chodzi z nogi do nogi. Trzeba się naprawdę postarać by po odbiciu ktoś nie dostał ją pod nogi