Wpis z mikrobloga

  • 26
1801 + 1 = 1802

Tytuł: W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii
Autor: Robert Kolker
Gatunek: reportaż
ISBN: 978-83-8191-315-7
Wydawnictwo: Czarne
Ocena: ★★★★★★★★

Galvinowie mogliby być ucieleśnieniem amerykańskiego snu. Dan i Mimi wzięli ślub zaraz po II wojnie światowej, rodzinę zakładali w czasach rosnącego dobrobytu, awansowali do klasy średniej, kupili piękny dom. Marzyli o dużej rodzinie i ich marzenie się spełniło, doczekali się aż dwanaściorga dzieci. Ale za zamkniętymi drzwiami rozgrywał się dramat. Jeden po drugim ich sześciu synów traciło kontakt ze światem. Diagnoza – schizofrenia – w tamtych czasach była jak wyrok dla całej rodziny.


Świetny reportaż który nie tylko pokazuje postęp w psychiatrii, ale też realia Ameryki lat 50 i dramat rodziny zmagającej się z klątwą schizofrenii.

Książka jest niezwykle szczegółowa, autor przedstawia nawet najdrobniejsze szczegóły rutyny czternastoosobowej rodziny przez co miałam wrażenie, że wręcz wchodzę z butami w życie Galvinów. Do tego sam temat sprawia, że czyta się to jak fikcję. Jednak książka wciąga i to co podobało mi się w niej najbardziej to zobrazowanie jakim dramatem jest schizofrenia nie tylko dla osoby chorej, ale też i dla całej rodziny. Zwłaszcza kiedy na początku nikt nie wie co się dzieje i nie wiadomo kogo winić za zaistniałą sytuację.

Pozycja bardzo przygnębiająca, ale warto po nią sięgnąć. Wg mnie jedna z ciekawszych z Serii amerykańskiej.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki
Pobierz rassvet - 1801 + 1 = 1802

Tytuł: W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica ...
źródło: comment_1632561677vsCZm6g4UjKe30Sd9KgtBo.jpg
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 416

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Mistrzynie kamuflażu (Magda Omilianowicz)
2\. Ołowiane dzieci (Michał Jędryka)
3\. Skandynawia halal (Maciej Czarnecki)
4\. Chcę wierzyć w waszą niewinność