Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (5)

 • avatar

  Warszawa i Gdańsk, około 1930 roku.
  #ciekawostki #polska #historia #warszawa #gdansk

  odpowiedzi (43)

 • avatar

  Ale to będzie inba XDDDD Ale dobra obiecałem to napiszę.

  TLDR; Przez to, że nie było jasnego podziału który przedmiot jest ekonomiczny, a który humanistyczny 40+ osób dostaje warunek i żadna z tych osób nie dostanie stypendium.

  Wprowadznie:
  Według Sylabusa na 2 semestrze studenci Informatyki Stosowanej wydziału FiIS muszą zrealizować 2 przedmioty obieralne – jeden za 2 ects Humanistyczny i jeden za 3ects Ekonomiczny.
  SPZ- Semestralny Plan Zajęć, wysyłamy go przed rozpoczęciem semestru w którym umieszczany plan na kolejny semestr.
  HS -humanistyczno-społeczny
  E- ekomomiczny

  Przed rozpoczęciem drugiego semestru:
  Obrzezani po pierwszej Sesji Studenci przystępują do zapisów na następny semestr, patrzą sylabus i widzą dwa bloczki HES (HS) i HES (E) , po rozwinięciu pojawia się odnośnik: w obu przypadkach ten sam, do tej samej listy przedmiotów. Na tej liście wchodząc w przedmiot wyświetla się sylabus tego przedmiotu, Wszystkie w kategorii HES bez podziału na HS i E. Studenci z wątpliwościami wysłali maila do dziekanatu ale bez odpowiedzi (smutnazaba.png). Uznali więc że mają wybrać z tej listy jeden za 2 ects, jeden za 3ects i będzie w pyte. Wszyscy wysłali SPZ, zostały zaakceptowane, przedmioty wpisane w USOS, jest w pytę.

  Po zakończeniu drugiego semestru:
  Wielkie poruszenie wśród studentów, patrzą w USOS i widzą czerwony napis: nie zaliczono przedmiotu ekonomicznego. Zdziwieni studenci wysyłają mail do dziekanatu o co chodzi, otrzymują krótką odpowiedź: już jest w porządku. Studenci mają zaliczony semestr bez problemów, można studiować dalej.

  Po rozpoczęciu trzeciego semestru:
  Trzej studenci zgłaszają problem że nie mają zaliczonego przedmiotu ekonomicznego (nie wysłali maila z tym do dziekanatu), więc starosta roku udał się do dziekanatu żeby zapytać o co chodzi.

  I tu zaczyna się inba XD:
  W dziekanacie starosta dowiedział się, że mają 2 humanistyczne (jeden za 2ects i jeden za 3ects) więc nie spełniają wymagań i na 3 sem idą z warunkiem. Gdyby problem polegał na tym że nie wysłali maila to trudno, oni zepsuli. Problem polega na tym że osób które wzięły dwa H za sumarycznie 5 ects zamiast HS i E jest ponad 40 na 90 studentów XDDDDD
  W związku z tą sytuacją do dziekanatu udała się grupa 5 studentów na spotkanie. Na spotkaniu dowiedzieli się że:
  - wszyscy którzy nie spełnili wymagań czyli te 40+ osób będzie miało warunek
  - stypendium nie mogą dostać osoby z warunkiem
  - to czy przedmiot jest HS czy E mieli wywnioskować czytając efekty kształcenia w Sylabusie (nigdzie wprost nie pisze czy jest HS czy E)
  - mogliśmy się zapytać (co zrobili i nie dostali odpowiedzi XDDD)

  Podsumowanie:
  Najlepsze w tej sytuacji jest to, że gdyby nie te 3 osoby które nie wysłały maila, o tym, że mamy nie spełnione wymagania dowiedzielibyśmy się przed 7 semestrem a co za tym idzie, bylibyśmy rok w plecy żeby poprawić ten przedmiot(na sem inżynierski nie można wejść z warunkiem) XDDD i to dzięki dziekanatowi który w momencie kiedy był błąd w usosie (koniec drugiego sem) na siłę zaliczył nam ten przedmiot jako ekonomiczny.

  Osobiście skończyłem z warunkiem i bez stypendium bo wylosowałem złe przedmioty XD.

  #agh #afera #wfiis #studbaza
  pokaż całość

  odpowiedzi (89)