Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 326
Nie wiem co tu się dzieje na tagu, zaraz zostanę największym obrońcą Pereza bo część osób chyba ogląda inny wyścig. Meksykaninowi można zarzucić sporo od kiedy przeszedł do RedBulla ale w tym wyścigu pojechał świetnie.
Był za Hamiltonem, nie wyprzedził go i co z tego? Mówimy o potencjalnym wyprzedzaniu siedmiokrotnego mistrza świata F1 - to jest tak easy job że szkoda strzępić ryja.
Cały dzisiejszy wyścig to świetne tempo Checo który awansował na trzecią pozycję startując jako ósmy. Mechanicy zepsuli mu pitstop (8.9 sekundy) po którym powinnien wyjechać przed Sainzem a wyjechał za Riccardo, wyprzedził obu.
Gdy zaczęło padać nie został ściągnięty do boxu, na slickach w deszczu wyprzedzali się na zmianę z Alonso który nie jest kogucikiem tylko świetnym zawodnikiem z ogromnym doświadczeniem i talentem, może pamięć krótka u niektórych ale to właśnie Alonso wyprzedził dzisiaj Maxa który nie potrafił na to odpowiedzieć.
Jedyny element który nie zadziałał dzisiaj to RedBull, Checo nie zrobił dzisiaj nic co by usprawiedliwiało jego krytykę. W pełni zasłużył swoim tempem wyścigowym na P3, zawinił team i nikt więcej.

#f1
źródło: comment_1632671242wIwJC21Ss1rI0OtRnbZqSO.jpg
  • 31
@sodomek: Perez znowu #!$%@?ł kwalifikacje, z tego co koledzy wyżej donoszą, był pytany czy chce zmienić opony i nie chciał, a na końcu zjeżdżając za Alonso zrobił to co poniżej a wy go bronicie. Po co? Ogórzy strasznie, notorycznie psuje kwalifikacje, rozbił się na Spa jadąc na start, rozbił się na Silverstone przy sprincie, w Holandii ładnie wyprzedzał ale mógł być dużo wyżej, gdyby nie rozwalił twardych opon po 7 okrążeniach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@joybubbles: możliwe, nie oglądałem on boardów z tym że dalej RedBull mógł po prostu podjąć taką decyzję że zjeżdżasz i koniec dyskusji. Wątpię aby w takiej sytuacji Checo zachował się jak Norris. Takie gdybanie w tym momencie.
@sodomek: ale nie tłumacz tego wyhodkom bo to debile. Tak samo to Botasa się czepiają, gdzie on ma jasny kontrakt i zadania. Ale oni to by pewnie rozbijali celowo Hamiltona? Gość robi od lat swoją robotę a wyhodki chcą pluć na gościa, że pracuje. Rozumiem, że waszym tokiem "myślenia" kibice Bayernu powinni pluć na wykop.de że on podaje Lewemu zamiast samemu strzelać? Po drugie jak to widzicie? Bot wali w Ham
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tasde: rozumiem twoje podejście do tematu ale problem drugiego kierowcy w RedBullu zdaje się być spory. Riccardo dawał sobie radę a po nim sytuacja wygląda już źle. Może coś jest z tym bolidem który jest robiony pod Maxa, nikt tego tematu nie porusza a chyba warto zacząć. RedBull zawsze będzie twierdził że oba bolidy dają szanse na podium co pewnie jest prawda ale jednocześnie to Max dostaje nowe poprawki a i
@Tasde: miał wyścig w baku, gdzie jechał za maxem
We Francji ładnie pojechał też gdzie red bull w końcu mógł rozegrać Mercedesa ich sztuczką
Na imoli miał fajne kwali, ale przyogurzył w deszczu
No a resztę dobrych wyścigów to miał jak po #!$%@? kwalach musiał gonić stawkę XD
@sodomek: Klątwa drugiego fotela RBR istnieje, co jest jej przyczyną to trudno powiedzieć. Czy robią auto pod Maxa? Najpewniej tak, ale nie są Mercedesem z lat 2014-2020 gdzie bolid miał taki zapas mocy, że równie dobrze mogliby wsadzić psa i by wygrali. Jak masz taką przewagę nad konkurencją, to sobie możesz pozwolić na uniwersalny pojazd, ale jak już jeździsz na limicie i na noże się ścigasz o mistrzostwo, to w połączeniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nieruwne bolidy


@Tasde: proszę, skończmy z tą mową powrutowców i błędami ortograficznymi które aż rażą po oczach

Na wstępie wpisu napisałem, że Perezowi można dużo zarzucić. Wpis dotyczy tego konkretnego wyścigu i dalej będę bronić Checo bo to był bardzo dobry wyścig w jego wykonaniu.
Czemu Perez zawodzi w kwalifikacjach? Nie wiem i nie podejmę się oceny. RedBull albo ma pecha wybierając drugi fotel albo sami są sobie winni, my tylko
@sodomek: A ja nie mogę powiedzieć, żeby to był dobry wyścig. Jeżeli chodzi o performance to wyścig był fajny, jeżeli chodzi o wynik to startował z P8, skończył na P9 i nie ma żadnego usprawiedliwienia.
Sam podjął decyzje, że zostaje na torze mimo deszczu, sam rozbił się wjeżdżając do pitu a wszystko zaczęło się od tego, że spieprzył kolejne kwalifikacje, i musiał się przedzierać mimo posiadania maszyny która zasługiwała na przynajmniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
skończył na P9 i nie ma żadnego usprawiedliwienia.

@Tasde: no chyba właśnie jest skoro przed deszczem był na trzeciej pozycji. Jak kierowca mógł nie chcieć zjechać? Mógł. RedBull mógł mu powiedzieć że ma zjechać i koniec dyskusji? Mógł.
@sodomek: No mógł, ale nikt nie wiedział jaka będzie skala deszczu i żaden kierowca który rywalizował o większe punkty nie ryzykował zjazdu po opony, ale dalej Perez to zrobić mógł a sam nie chciał. Późniejsza degradacja pozycji to już była wina złego obchodzenia się z bolidem, najpierw wypadł za tor przepuszczając Alonso a potem zajmując się wycieraniem ekranu walnął w ścianę pitu i zamienił P6 na P9.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: bywa, deszcz zepsuł mu cały wyścig co nie oznacza że był słaby. Najgorszy w tym wyścigu był Bottas a skoczył na lepszej pozycji od dużo lepszego w tym wyścigu Pereza. Życie.
@sodomek: No gdyby nie deszcz, to ułożyłoby się inaczej, ale jednak warunki były jakie były i wynik poszedł w świat a jego dobry występ zakończony słabym wynikiem jednak nie zmywa faktu, że przez większość sezonu on żyje w swoim świecie bicia się z dołem tabeli, zamiast rywalizować o WCC i pomagać w WDC
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: z tym dołem tabeli to się tak nie rozpędzaj bo Checo jest piąty w klasyfikacji generalnej. Takim wpisem obrażasz mnóstwo kierowców dla których tak wysoka pozycja była nieosiągalna. Trochę więcej pokory.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: to dalej jest top5 z szansą na więcej I tego nie zmienisz. Możesz do woli dyskredytować ale prawda jest taka że wszyscy mają problemy, Hamilton nie wygrywa wszystkiego, Max ma problemy, Bottas zawodzi i tak można o wszystkich w tym sezonie
@sodomek: dziwi mnie w ciul gadanie o Perezie, że jest słaby. Wystarczy obejrzeć kilka wyścigów i zwrócić uwagę jak się ustawia. Ja ogólnie nie lubię typa, ale dobrze jeździ.