Wpis z mikrobloga

@Polinik: Dyskutujemy trochę. Ja się nie obrażam, jakby co. Prezentuję kontrowersyjne w postępowym i nowoczesnym środowisku strzeleckim poglądy, że PZSS jest czynnikiem pozytywnym w strzelectwie, więc zbieram głosy oburzenia. Sam chcialem, nie trzeba było się wychylać poza ortodoksję fejsbuka :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WolnoscRownoscBraterstwo: PZSS jest tak pozytywny jak wynik na HIV, niby pozytywnie a jednak #!$%@?. To jest relikt komuny, który powinien zostać zaorany jak wszystkie inne, dlaczego mam leśnym dziadkom rok w rok bulic 75zl tylko za to że istnieją, absurd. Koszą mamone za nic. To jest taka białaczka w zdrowym ciele. Nikomu do niczego nie potrzebne. A pozwolenie na broń powinno być realizowane tak samo jak prawo jazdy, zapisujesz się na
@Ponc3k: Znowu teoretyk - perfekcjonista. Ja uważam, że lepiej już żeby broni wcale nie było, ale żebyś do lekarza mógł się dostać jak go potrzebujesz. I żeby na SORze kolejki były na 10 minut, a nie na 9 godzin. Żeby ze złamaniami z poradni chirurgicznej nie odsyłali "na jutro na 9 rano, bo pan doktor przyjmuje tylko do 21 i jest komplet" (na wiosne byłem tego świadkiem osobiście, ja zdążyłem się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WolnoscRownoscBraterstwo: no to wytłumaczmy sobię parę kwestii, 75zl to jest jeden z kosztów, i płacę to by móc mieć broń przy dupie jak potrzebuję. Do tego doliczamy koszt startów w zawodach, oraz koszt roczny/msc członkostwa w klubie. PZSS komplikuję sprawę, nic nie ułatwia.
Pozwolenie na broń powinno być wydawane na takiej samej zasadzie jak prawo jazdy. Będę to powtarzał do śmierci.
@Ponc3k: Ale ja się z Tobą zgadzam co do tego co "powinno być", przynajmniej tutaj. Ale fantazje fantazjami, a rzeczywistość jaka jest to każdy widzi.

Czyli płacisz za coś, co chcesz mieć. No to chyba Cię nie wykorzystują, nie?
Starty w zawodach i członkostwo w klubie nijak nie zależy od PZSSu. Klub mógłby być darmowy, ale wszyscy jakoś prowadzą płatne (ja też!). Może jakbyś Ty założył klub to byłby za free?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WolnoscRownoscBraterstwo: przecież oboje dobrze wiemy że ta ustawa bez obecności wpływów PZSS by nie powstała, jeżeli jest w niej mowa o licencji sportowej, która jest akredytowana tylko przez PZSS.
Wykorzystują mnie bo inaczej nie mógłbym mieć tego gdybym chciał to zrobić inaczej, nie muszę należeć do ZZKRP by jeździć autem, na wszelkich polach Polskie Zwiazki czegokolwiek to rak i hamulec rozwoju i progressu w czymkolwiek czegokolwiek. Starty w zawodach i czlonkowstwo
@Ponc3k: Ja nie wiem jak to było z ustawą, ale Jarek Lewandowski nie mówił nic o tym, żęby PZSS mu nadeptywał na odciski przy pracy na ustawą. A są filmiki na youtube jak to było.

Jeszcze raz powtórzę: starty i członkostwo są płatne tylko i wyłącznie dlatego, że dany klub tak ustalił. Robiliśmy wielokrotnie darmowe zawody (będą 2 duże edycje na 11 listopada: Wrocław i Warszawa), nigdy mi PZSS nie powiedział
@WolnoscRownoscBraterstwo: @Ponc3k:
Ja myślę, panowie, że Wasza rozbieżność tyczy się interpretacji, czym jest PZSS.
Jedni uważają, że skoro ustawa daje zawodnikom PZSS prawo posiadania broni to powinien on być Polskim Zwiazkiem Dostępu Do Broni, drudzy - że to powinno być tylko do sportu, broń w szafie tylko na strzelnicy.

A prawda pewnie jak zawsze po środku - to związek sportowy, w pierwszej kolejności skupiony na sporcie, ale świadom tego, że