•  

  1815 + 1 = 1816

  Tytuł: Szepty zmarłych
  Autor: Simon Beckett
  Gatunek: kryminał
  Tłumacz: Sławomir Kędzierski
  Wydawnictwo: Czarna owca
  Ocena: ★★★★★★★☆☆☆

  Trzecia część przygód Davida Huntera - brytyjskiego antropologa sądowego.

  Tym razem wracamy do początków, David po wydarzeniach z poprzedniego tomu przeżywa traumę i postanawia wrócić do miejsca, gdzie uczył się zawodu - na Trupią farmę, czyli ośrodka badań antropologicznych w USA. Jest to miejsce, gdzie zwłoki poddawane są różnym warunkom, żeby sprawdzić, jak postępuje ich rozkład. W powrocie do normalności pomaga Davidowi przyjaciel - Tom Lieberman, który chcąc go czymś zająć, prosi o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczych morderstw.

  David od samego początku musi walczyć o swoje, nie jest tu rozpoznawalny jak w Anglii i nikt nie traktuje jego zdania poważnie. Problemem jest również jego pochodzenie, bo nawet jeśli zdobędzie dowody, nie będzie mógł zeznawać w sądzie. Śledztwo będzie miało sporo zakrętów fabularnych, które autor lepiej lub gorzej rozwiąże. Mam wrażenie, że książka dość wolno się rozkręca, jakby autor miał świetny pomysł na drugą połowę książki, ale pierwszą pisał trochę na siłę. Dlatego z początku trudno przez nią przebrnąć, ale póżniej jest już powrót do formy z 2 pierwszych tomów.

  Tematyka tej serii nie jest dla każdego, ilość dokładnych opisów rozkładu zwłok, pracy antropologów i patologów trochę przytłacza. Za to główny bohater jest świetny i jak już się wciągniesz, bardzo chcesz poznać jego dalsze losy.

  Wersja okładkowa jest inna niż 1 i 2 tom, więc jeśli ktoś chce zebrać je w jednakowym wydaniu, to musi na nowe wydanie jeszcze poczekać, z tego co pamiętam tomy 4 i 5 są już w tym samym wydaniu, co pierwsze dwa.

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu
  115/120
  #bookmeter #czytajzwykopem #legimi

  źródło: szepty-zmarlych-david-hunter-tom-3-b-iext74457206.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W grudniu Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej oceni, czy konstytucyjny jest przepis o informacji publicznej.
  Sprawozdawcą jest Krystyna Pawłowicz. Co ciekawe początkowo nie było jej w składzie orzekającym, zmiana nastąpiła w lipcu, a w tle jest sprawa fundacji ojca Rydzyka - Lux Veritatis.

  Postępowanie przeciwko LuX Veritatis zainicjowało stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Złożyło prywatny akt oskarżenia w sprawie nieudostępniania przez fundację ojca Rydzyka informacji publicznej na temat rządowych dotacji sprzed roku 2016. Organizacja dwukrotnie składała w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury. Bez skutku: kończyło się na odmowach wszczęcia. Stowarzyszenie wniosło więc prywatny akt oskarżenia oparty na art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Zgodnie z nim kto wbrew ciążącemu obowiązkowi nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  https://www.wykop.pl/link/6387831/trybunal-rusza-z-odsiecza-dla-fundacji-rydzyka/

  #neuropa #bekazprawakow #prawo #tklive #bekazkatoli #polska #bekazpisu #4konserwy
  pokaż całość

  odpowiedzi (11)

 • avatar

  #rozdajo #zadarmo #sluchawki
  Rozdajo słuchawek bezprzewodowych Philips. Słuchawki w swojej karierze przepracowały może 10 minut, potem zaś spoczęły w szufladzie.
  Zwycięzcy dorzucę do paki pyszności "für deutschland" typu hanuta. Tradycyjnie szury są wyłączone z zabawy: zwycięzca będzie musiał wylegitymować się certyfikatem antyszurowości.
  Zielonki won.
  Tag przegryw won.
  Patostreamy won!
  pokaż całość

  odpowiedzi (36)

 • odpowiedzi (12)