Wpis z mikrobloga

Mirko dej coś do czytania, ogólnie preferuje już dokończone serie i jak najdłuższe, ale niczym nie pogardzę, zupełnie nie mam pomysłu za co się zabrać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ostatnio z braku laku czytałem po raz kolejny malazańską, tak dla przypomnienia przed Kuźniami Ciemności, ale jednak wolałbym coś czego jeszcze nie czytałem.

Z przeczytanych tak na szybko: większość znanych klasyków polskich i zagranicznych, to co popularne na tagu czyli wszystko Sandersona, Weeksa, Joe Abercrombie, Eriksona, Mekhaan, Koło Czasu, Czarna Kompania, itp. itd. Nowszych też sporo przeczytałem i podejrzewam, że dosyć ciężko będzie mi coś doradzić, ale kładę 200 złotych na stół i słucham państwa, może akurat. Tag przejrzałem do 6 miesięcy wstecz...

#fantasy
#fantastyka
  • 5
@wankiel: Jeśli szukasz czegoś ambitniejszego i zawadzającego o magic-sf to może nie długa seria, ale książka: Peanatema (Neal Stephenson).
Książka długa, świetnie przemyślana i z długimi dysputami naukowo-filozoficznymi.
Niestety przez to ostatnie, pierwsze 200 stron wymaga poważnego wysiłku umysłowego. A jeśli nie lubisz takich dysput to późniejsze wtręty w tym klimacie będą Cię przynudzać.