Wpis z mikrobloga

@R187: XD TO JEST TO DBANIE O GOSPODARKE? XD
Dosłownie nasz główny i najważniejszy partner handlowy czyli Niemcy jest w UE.
Nasi pozostali partnerzy handlowi to albo kolosy typu Chiny/USA/Rosja, albo pozostałe państwa UE.
"nO aLe To jEsT SZeNgEn"
#!$%@?, nie szengen, taki kraj jak UK wyszło z UE i nie zostało w Szengen, to ktokolwiek myśli, że taki kraj, który syfi i robi problemy w UE od 6 lat dostanie
Pobierz
źródło: comment_1633249564XsxSAJB3AKNYYBGTO9o545.jpg
Sośnierz właśnie powiedział, że w sprawie negocjacji dotyczących Turowa Polska powinna jako karty przetargowej zagrozić, że wyjdziemy z UE xD Fajny strzał w stopę, chociaż patrząc na to jakie to by miało konsekwencje dla Polski, to raczej już prosto w głowę.


@R187: Noo UK tak zawsze groziła jak negocjowano budżet. Unijny. Kilka razy się udało aż w końcu UE powiedziało sprawdzam. Teraz UE się nie nabierze. Z resztą wielu by odetchneło
@R187: @TenXen47:

że w sprawie negocjacji dotyczących Turowa Polska powinna jako karty przetargowej zagrozić, że wyjdziemy z UE

No a co on mądrego może powiedzieć?

Jakim cudem to ma być karta przetargowa? Ja jestem w stanie zrozumieć, że zagrywki polityczne wymagają pretekstu, ale ten nie ma najmniejszego sensu z prostego powodu. Sam sobie rząd(y) doprowadził do spiny z Czechami ignorując ich postulaty (i lub nie osiągając konsensusu).

Słyszałem tak argument
@SirSherwood: Z takich ciekawostek po wejsciu polski do ue wzrosla ilosc obywateli polski w izraelu. Nagle sie okazalo ze wszyscy tam czuja sie polakami a sa polakami po pra pra dziadku ktory wyemigrował z polski jeszcze jak ta byla pod zaborami ( ͡º ͜ʖ͡º)

Potrzebne jest im to tylko po to zeby miec paszport unijny.

Tak samo jest z innymi firmami ktore zakladaja w pl firmy
Z resztą wielu by odetchneło jak by ta zaściankowa Polska wyszła z UE.


@Variv: Jeśli ktoś naprawdę myśli, że wyjście z UE krajów takich jak Polska czy Węgry byłoby odebrane z radością w Unii to ewidentnie niewiele wie o gospodarce i geopolityce oraz jakie interesy kierują całą wspólnotą.