Wpis z mikrobloga

Siemka! Chciałbym zacząć swoją przygodę z fotografią i montażem video. Głównie chciałbym iść w stronę video, jakiś czas temu sporo czasu bawiłem się w Vegasie, ale liznąłem też troche obróbki zdjęć, stąd też chciałbym się po prostu nauczyć tego fachu. Głównie chciałbym iść w stronę nagrywania/fotografowania sportu i motoryzacji, no i może vlogowanie. Co polecacie na początek? Czy Sony A6000 dałby radę?
A software to PS i Vegas, czy polecacie coś innego?
#videoediting #fotografia #filmowanie #filmmaking #aparat #aparatfotograficzny
  • 7
@ATLETICO: A6000 to najlepsza APSC kamera w swojej cenie na rynku.

Zdecydowanie warto dołożyć do A6100 albo nawet A6300/A6400 bo ich AF jest już nie z tej ziemi i świetnie nada się do ciekawych zdjęć w ruchu.

Do zdjęć poelcam Lightrooma, wiadomo PS to PS ale szczerze nie chcesz każdego zdjęcia obrabiać godzinę tylko narzucić te same filtry, szybko przyciemnić, rozjaśnić, przyciąć i lecieć dalej - nic tak nie zabija fotografii
@w00nski: powiem Ci że najwięcej fotografii (jako rzemiosła) nauczyło mnie wyzwanie #wyzwanie365klatek - codziennie trzeba zrobić jedną fotkę, przygotować, obrobić i wstawić a najlepiej jeszcze tytuł wymyśleć.

Po roku się tak cieszyłem ale zdjęcia od tego czasu obrabiam w sekundy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ATLETICO: Pomyśl nad Sony Rx10 mk1, albo mk2 (lepiej mk2), i nie myl z Rx100. Stabilizacja, wbudowany obiektyw 2,8 zmiennoogniskowy z 28-200 jak się nie mylę, super sprzęt na początek.