Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupiłem poleasingowego Eizo FlexScan EV2436W i mam problem z podłączeniem do laptopa. Działa jedynie HDMI->adapter VGA->port VGA.
Próbowałem użyć kabla HDMI->DVI, ale obraz jest wadliwy, na ekranie są artefakty.
Czy zadziała tu połączenie USB-C -> DisplayPort? Zanim wydam 50zł na kabel ()
Czy lepiej zainwestować w monitor z HDMI.
Eizo nie ma HDMI, obsługuje DisplayPort 1.1.
Laptop ma 2 x USB-C 3.1 (wspiera Thunderbolt) | USB 3.1 Gen 1 (charging) | USB 3.1 Gen 1

#komputery #monitory
  • 3
Próbowałem użyć kabla HDMI->DVI, ale obraz jest wadliwy, na ekranie są artefakty.


@daming: to powinno działać dobrze, może kabel walnięty, albo przejściówka, albo gniazdo w monitorze.

Jak lapek ma thunderbolt to kabelek z usb-c też powinien działać.
@wypokowy_expert:

to powinno działać dobrze, może kabel walnięty, albo przejściówka, albo gniazdo w monitorze.

Sprawdzałem z innym kablem do DVI, był ten sam problem. Testowałem też monitor z innym laptopem, który ma wyjście DisplayPort, używając kabla DisplayPort->DVI (przejściówki), i było wszystko ok.
Z kolei mój laptop podpinany do innego monitora przez kabel HDMI->DVI wyświetla dobry obraz.
Więc wygląda na to, że mój laptop (HP G7) nie może się dogadać z tym
Zakupiłem adapter USB-C DisplayPort, podłączyłem przy pomocy kabla DisplayPort z monitorem i działa ( ͡ ͜ʖ ͡)
Coś jednak jest nie tak z połączeniem hdmi->DVI. Ale przetestuję jeszcze laptop z innym monitorem.