Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W grudniu Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej oceni, czy konstytucyjny jest przepis o informacji publicznej.
  Sprawozdawcą jest Krystyna Pawłowicz. Co ciekawe początkowo nie było jej w składzie orzekającym, zmiana nastąpiła w lipcu, a w tle jest sprawa fundacji ojca Rydzyka - Lux Veritatis.

  Postępowanie przeciwko LuX Veritatis zainicjowało stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Złożyło prywatny akt oskarżenia w sprawie nieudostępniania przez fundację ojca Rydzyka informacji publicznej na temat rządowych dotacji sprzed roku 2016. Organizacja dwukrotnie składała w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury. Bez skutku: kończyło się na odmowach wszczęcia. Stowarzyszenie wniosło więc prywatny akt oskarżenia oparty na art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Zgodnie z nim kto wbrew ciążącemu obowiązkowi nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  https://www.wykop.pl/link/6387831/trybunal-rusza-z-odsiecza-dla-fundacji-rydzyka/

  #neuropa #bekazprawakow #prawo #tklive #bekazkatoli #polska #bekazpisu #4konserwy
  pokaż całość

  odpowiedzi (37)

 • avatar

  #rozdajo #zadarmo #sluchawki
  Rozdajo słuchawek bezprzewodowych Philips. Słuchawki w swojej karierze przepracowały może 10 minut, potem zaś spoczęły w szufladzie.
  Zwycięzcy dorzucę do paki pyszności "für deutschland" typu hanuta. Tradycyjnie szury są wyłączone z zabawy: zwycięzca będzie musiał wylegitymować się certyfikatem antyszurowości.
  Zielonki won.
  Tag przegryw won.
  Patostreamy won!
  pokaż całość

  odpowiedzi (80)

 • avatar

  Witam serdecznie i zapraszam na NITKĘ Z NAJLEPSZYMI PERFUMOWYMI MEMAMI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Na razie wrzucam swoje ale nic nie stoi na przeszkodzie byście dorzucili własne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #perfumy #heheszki #humorobrazkowy

  odpowiedzi (63)