Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Nawet nie wiem jak to skomentować xDD

  #bekazkonfederacji #bekazprawakow #grafikplakaljakprojektowal

  odpowiedzi (71)

 • avatar

  nie ma żadnego przymusu. po prostu jeżeli się nie zaszczepisz, to wylatujesz z pracy xD #koronawirus

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

  Ankietę będę ponawiał co tydzień aby sprawdzić jak zmieniły się nastroje społeczne na mirko. W zeszłym tygodniu obowiązek szczepień na covid poparło prawie 19% głosujących (wzrost o 4,65 pp), 81,28% nie popierało obowiązkowego szczepienia. Dziś ogłoszono pomysł dotyczący wprowadzenia obowiązku dla wybranych grup. Czy wpłynie to na wyniki i nastroje na mirko? Sprawdźmy!

  Na koniec 2022 albo w momencie wprowadzenia obowiązku szczepień zawołam głosujących w ankietach. Sprawdzimy wtedy, czy nakaz szczepień został wprowadzony, zobaczymy kto zmienił zdanie, a kto nadal trwa przy swoim i czy opinie zmienią się tak znacząco jak w przypadku opinii dotyczącej polityki powszechnej izolacji (w marcu 2019 prawie 90% uważało, że sprawdzi się ona, a kilka miesięcy później już tylko nieco ponad 20%).

  Tag do obserwowania albo czarnolistowania - #mirkoszczepienia

  Wcześniejsze ankiety: 24 listopada, 1 grudnia

  __________
  Zmiany względem ostatniego głosowania:
  1) wcześniej stosowałem naprzemiennie słowo przymus i obowiązek, sugerowano to jednak uściślić bo przymus i obowiązek to nie to samo. Teraz w ankietach będzie używane słowo przymus.
  2) dziś nie używam tagu koronawirus, zasugerowano mi, że wyniki mogą być w ten sposób wypaczone ponieważ dużo "normalnych ludzi" ma ten tag na czarno, a na nim aktywni są głównie przeciwnicy szczepień co może wypaczać wyniki
  pokaż całość

  odpowiedzi (43)