Wpis z mikrobloga

@Plp_: Kwestia tego, że jestem ciekawy macbooka, bo od zawsze korzystałem z windy i nie wiem czy przesiadka na macOS będzie na tyle bolesna i czasochłonna, żeby brać mniej wydajnego Della na rzecz Maca. Bo z tego co wiem, wszystkie kwestie softwarowe nie są już problemem na M1.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mck2222: Mamy w pracy XPSy i Maci, i powiek szczerze że to co robi to małe coś na M1 to kosmos. Jak Nie potrzebujesz jakiegoś softu co tylko na Windzie odpala, to chyba bym Maca wziął na twoim miejscu. Inna sprawa, że w XPSie łatwiej dysk wymienić bo RAM i tak jest wlutowany w 9310.
@mck2222: jeżeli rozważasz maka z M1 to miej na uwadze, ze studia często lubią wymagać korzystania z jakiegoś gowno oprogramowania, które może na maku a szczególnie na M1 nie pójść. ale jak znajdziesz na takie przypadki obejście to przyjemny jest do pracy i codziennego użytkowania
@mck2222: Dzisiaj niby wszystko jest coraz bardziej wieloplatformowe, ale jak ktoś pisał wyżej zaraz się okaże że będziesz miał laboratoria np z jakimś softwarowym symulatorem sieci który działa tylko na Windows albo będziesz potrzebował matlaba do liczenia czegoś na elektronikę itd.

Na pewno zaletą Maca jest Unixowosc, jest lepszy do programowania, lepiej działa docker mimo że też jest VMką.
@mck2222 Do codziennego użytkowania wybrałbym Maca, ale z racji, że to pod studia to wzialbym jednak bezpieczniejszego Della. Pamiętaj, że studia w Polsce są dosyć archaiczne, programy tam użytkowane czy wymagane przez prowadzących też takie będą, a uwierz mi, że nikogo z nich nie będzie interesowało to, że twój Mac nie jest w stanie czegoś tam uruchomić. Sam więc podejmij najlepszą decyzję.
@mck2222: Jak na studiach będziesz miał jakikolwiek przedmiot na którym będzie potrzebne tworzenie maszyn wirtualnych z Windows Server, to M1 raczej odpada, bo Windows Server nie ma wersji ARM. Robienie wirtualek z innych systemów i łączenie ich w sieci będzie też utrudnione, a same systemy mogą się trochę różnić od tego co będziesz miał w prezentacjach, także jeśli będziesz miał jakieś przedmioty związane z administrowaniem/sieciami, to mocno bym się zastanowił czy