Wpis z mikrobloga

Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Dawno nie pisaliśmy i mamy dla was #rozdajo. TL;DR na końcu. W sumie to pytanie z kategorii “nowy Fiat czy 10-letnie BMW” #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Precio to sklep z komputerami poleasingowymi, czyli takimi które już są dużo tańsze, a jeszcze w świetnym stanie. Wszyscy widzimy, jak szybko rosną ceny kart graficznych i innych komponentów, stąd pytanie na samej górze.

Co rozdamy?
Mamy dla was tablet Lenovo i 5 bonów po 50 zł do wydania w naszym sklepie.

Tablet + 3 bony polecą do autorów najlepszych odpowiedzi na pytanie z góry. 2 dodatkowe bony do plusujących, więc warto spróbować. Najlepsze komentarze wybierzemy do końca tygodnia.


TL;DR


#pc #laptop #komponenty #pytanie #pcmasterrace #laptopy #precio
precio_pl - Czy w 2021 opłaca się kupić nowy komputer zamiast lepszego używanego?
Da...

źródło: comment_1633513864pQvh3YvicDKSWLoU0Vh6jg.jpg

Pobierz
  • 156
@precio_pl: Do użytku biurowo/domowego do odpalenia fejsa/neflixa/wysłania maila, tylko poleasingowe.
Kiedyś żona kupiła za niewiele ponad tysiąc PLN nowy laptop i po roku pluła sobie w brodę. Ehh, te błedy młodości :D
Za to samą kasę kupiłem poleasingowego della i po 5 latach dalej działa i ma się dobrze.
Po pierwsze, ja bym nie kupował zarówno nowego jak i używanego komputera już złożonego. No chyba, że mówimy o laptopach, to wtedy na pewno da się fajny poleasingowy lapek dostać, który będzie niejednokrotnie dużo lepszym wyborem niż nówka, nawet w dwukrotnie wyższej cenie. Tak samo z komputerami typowo biurowymi - tutaj również poleasingowe są dużo trafniejszym wyborem.

W przypadku komputerów stacjonarnych nastawionymi już jednak na coś więcej, tj. potrzebujących odpowiednio więcej mocy,
Poleasingowe ! biznesowe laptopy zawsze sie oplaca. Od lat nie kupuje innych


@Sibu: Nie wiem, czy sytuacja się już poprawiała, ale rok temu jak kupowałem, to ceny poleasingowych też wywaliło w kosmos( ͡° ͜ʖ ͡°). Za szroty z Intel 6gen (w sensie stanu obudowy/rys itp.) cenili się po 2000 PLN
@precio_pl: obawaiłam się tych poleasingowych lapków ale okazało się że bezpodstawnie, mojego mam juz 6 lat i dalej śmiga, wiadomo nie do gierek chociaż gry z serii lego, starsze rpg, mmo śmigają aż miło :), do pracy biurowej, nauki tylko poleasing, lepsze komponenty w niższej cenie. Rok temu tata prosił mnie o pomoc w wyborze laptopa typowo do przeglądania stronek w internecie. Asystent w sklepie znanej sieci wciskał mu laptopa za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@precio_pl: najlepiej to złożyć sobie sprzęcik, który nas satysfakcjonuje.

Po pierwsze w sklepach podzespoły drożeją, szczególnie karta graficzna. Sam Windows 10/11 też kosztuje.

Poleasingowiec - zależy jaka klasa, bo czasem w sklepach zdarzają się już używane, sprowadzane sprzęty. Na przykład mojemu wujkowi podczas instalacji systemu wyświetliło się coś po norwesku.

U mnie była taka sytuacja, że gwarancja rozpoczęła bieg 3 miesiące szybciej.

Jeżeli coś przenośnego do grania to preferuję TV Boxa
@precio_pl: Jeśli jest to laptop do jakieś pracy to poleasingowe / używane laptopy mają sens, bo cena i koszt ewentualnej rozbudowy będzie znacznie niższy niż cena nowego sprzętu.

Podobnie jest z gamingowymi laptopami. Jeśli chcemy pograć po prostu w gry, niekoniecznie najnowsze, to używany sprzęt będzie rozwiązaniem tańszym ale nie koniecznie gorszym.

Za to jeśli lubimy zapach nowego sprzętu, chcemy katować najnowsze tytuły i generalnie być pierwszym właścicielem sprzętu, poczuć krztę
@cube: spieszymy z informacją ! Jeżeli chodzi o laptop poleasingowy 14 cali możemy iść w kierunku HP z dyskiem SSD żeby dziecko mogło szybko i sprawnie uczestniczyć w zajęciach :) Oczywiście kamera, 8GB RAM (Chrome lubi zjadać dużo RAMu) i procek i5 7 generacji więc to nie jest dinozaur a świeży lapek.
Jeżeli chodzi o poleasingowe laptopy 15,6" polecamy DELL'a również z dyskiem SSD, 8GB RAM z delikatnie słabszym procesorem i5