Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie śmieszy jak ktoś mówi: "założysz rodzinę to zobaczysz" albo "jak będziesz mieć dzieci to wtedy będziesz mieć wydatki".

Nie jestem #antynatalizm, nie obchodzi mnie czy ktoś planuje dzieci czy nie. Czy jak później je zrobi to w domu będzie patologia czy nie. Dzieci nie chce mieć, bo po pierwsze kosztują. Zarabiam średnio. Jako singiel wydaje o wiele mniej niż zarabiam, jakbym miał rodzinę to już byłoby gorzej. Wiadomo utrzymanie dziecka sporo kosztuje + musiałbym ogarnąć jakis samochód, który w dużym mieście jest kulą u nogi.

Po drugie "zamiast uchylić nieba dziecku" to wolę sobie uchylić nieba xD. Po co miałbym spędzać 20-30 lat, żeby komuś było dobrze zamiast poświęcić ten czas, żeby mi było dobrze?

W pracy kobiety po 30 wyzywają mnie od "Piotrusia Pana", ciągle gadają o dzieciach. Samotne matki jeszcze gorzej, jakby to los je poszkodowal, a nie one same swoimi decyzjami.

#dzieci #rodzice #przemyslenia
  • 13
@derton778:

W pracy kobiety po 30 wyzywają mnie od "Piotrusia Pana", ciągle gadają o dzieciach. Samotne matki jeszcze gorzej, jakby to los je poszkodowal, a nie one same swoimi decyzjami.

Klasyka, ludzi piecze że ktoś ma lepiej, i są świadomi, że podjęli złe decyzje to robią wszystko by innym życie obrzydzić i ściągnąć ich na swoją drogę porażki. Jak w tym kawale o Polakach gotujących się w kotle w piekle.
"założysz rodzinę to zobaczysz" albo "jak będziesz mieć dzieci to wtedy będziesz mieć wydatki".


@derton778: Ludzie bezmyślnie powtarzają slogany i słowa. Nie należy tego brać poważnie. Ale czasem warto zapytać "a co męczysz się z dzieckiem? Jest ci ciężko?" I poczekać na odpowiedź. Albo zapytać " Ale co zobaczę jak założę rodzinę? " ( ͡° ͜ʖ ͡°)