Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#nieruchomosci #kredythipooteczny

Kiedy nie dostałeś mieszkania od rodziców możesz sobie wybrać kto cię będzie ruchał przez większość życia:
A. Bank na oprocentowaniu kredytu
B. Janusz na koszcie wynajmu
C. Rząd poprzez inflację

Eh.. Miałem okazję kupić w 2018 tanio mieszkanie w Poznaniu bo wujaszek do Niemiec na stałe się przeprowadzał ale bałem się brać kredyt przy zarobkach 3k.
Od tamtej pory udało się dojść zarobkami do 5k i miałbym teraz tylko jakieś 900zł raty. Myślałem niedawno nad kupieniem czegoś bo uzbierał mi się wkład fajny ale boję się wzrostu stóp i teraz pewnie pociąg znowu mi odjedzie. Znajomi rok temu się wybudowali i mają 400k krechy a jak się pytałem co ze wzrostem raty to powiedzieli "e tam, parę stówek więcej, damy radę". Część mnie chciałaby żeby ich #!$%@?ł zmienny wibor ale znając życie to za kilka lat oni już jakiś kawałek domu będą mieli spłacony a ja dalej będę pakował oszczędności do skarpety czekając na niewiadomo co.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615dd62e1e741c000ae57b8b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
BiałogłowyPotwór: Widzisz? Wszyscy winni, tylko nie ty! :)

Miałem okazję kupić w 2018 tanio mieszkanie w Poznaniu bo wujaszek do Niemiec na stałe się przeprowadzał ale bałem się brać kredyt przy zarobkach 3k.


A tymczasem jest jeszcze czwarta opcja, choć powinna miec numer pierwszy na Twojej liście:

Jesteś ebanym tchórzem, jak większość baranów do strzyżenia, zesrałeś się i trzęsiesz, ale winą obarczasz INNYCH!

Większość pospólstwa kończy miernie właśnie przez tchórzostwo, większość
@userrrr: to powiedz znaFco dlaczego oficjalny cel inflacyjny większości krajów na świecie wynosi 2%?
(np. aktualnie w Polsce 2,5%)? to wynika z jakiegoś magicznego wzoru, który tłumaczy, że wtedy gospodarka się "najlepiej" rozwija?