Wpis z mikrobloga

Mistrze #programowanie i #programista15k, potrzebuje zbudować i uruchomić aplikację #ios na #iphone, ale nie mam, żadnego sprzętu od Apple poza telefonem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Próbowałem wykorzystać codemagic.io, ale ios to nie android i nie ma kopiuj - wklej *.apk i działa. Chyba, że jakoś się da, a ja nie wiem?

Jak to rozegrać?
Będzie działało, jak na wirtualnej maszynie postawię jakiś MacOs, podłączę telefon przez usb?

  • 7
Będzie działało, jak na wirtualnej maszynie postawię jakiś MacOs, podłączę telefon przez usb?


@virnik: tak, twoja apka zostanie podpisana tymczasowym, deweloperskim certyfikatem z terminem wygasniecia <7dni, czy jakos tak. Tylko musisz miec xcode i pochodne narzedzia
na wirtualnej maszynie postawię jakiś MacOs


@virnik: kiedyś tak się robiło tyle że z wersji na wersję coraz trudniej tak zrobić żeby macos ruszył i działało dobrze usb. Poszukaj 'vmware unlocker' tyle że licz się z tym że nie będziesz mieć akceleracji sprzętowej i będzie wyczuwalny lag nawet przy pisaniu i prostym klikaniu. Mnie to doprowadzało do pasji.
@virnik: korzystam z tego na VM z BigSur i do sprawdzenia co się dzieje z UI itp nei jest jeszcze tak źle - ale jak masz dostęp do nawet najtańszego maka to będzie to lepsze bo laguje dość mocno - już nie mówiąc o debugowaniu.