Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem i popieram nagonkę na pis, ale dam sobie głowę uciąć ze to co na zdjęciu nie jest tym czym to opisali. Jakiś leśnik wyjaśni fachowo czemu się tak drzewa wycina? Do głowy przychodzi mi ewentualnie spowolnienie pożaru jaki i zwyczajne sadzenie i wycinanie etapami...

#lesnictwo #przyroda #kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_1633589497a1leuXS58aEwF6P32kXfjI.jpg
  • 13
@omgoogle: Zwykła rębnia pasowa Ib w podręcznikach leśnictwa od ponad 100 lat. Jedyne do czego się można przyczepić to szerokość pasów i czy nie warto by tu przebudować drzewostanu inną rębnią (ale to potrzebne by by szczegółowe informacje nt. siedliska i krainy). A to że od drogi jest drzewostan zostawiony to kolo ma rację - jedyny cel to kosmetyka xD
@RozowaZielonka: Nie no po co zarabiac na lasach, lepiej niech rosna sobie spokojnie XD Mamy tak genialna sytuacje gospodarcza w kraju, ze te pare MILIARDOW rocznie nam kompletnie nie robi XDD
Pierwszy wynik, nie chce mi sie szukac dalej.

Lasy Państwowe wpłaciły do budżetu w 2017 roku 1,8 mld zł w podatku VAT. Dodatkowe 158 mln zł zostało wpłacone do budżetu z tytułu podatku od drewna. Oprócz tego do gmin trafiło
@Sathoris: @Mikstolar: Rębnia pasowa jest jedną z najbardziej podatnych na wiatrołomy i wiatrowały (duża powierzchnia odsłoniętej ściany drzewostanu) więc nwm czy taka ochrona w postaci pasa od drogi ma sens (pewnie trochę ma). Gdyby nam zależało na ochronie przed wichurami i w miarę szybkim odnowieniu lasu + nienarażaniu zwierząt w nim żyjących na zbytnią ekspozycję to zastosowaliby którąś z bardziej skomplikowanych rębni np. kołową.

Prawdę powiedziawszy to pasówka jest najordynarniejszym
@lol_cat ja tam żadnym ekspertem nie jestem, także jak najbardziej mogę być w błędzie, napisałem tylko argumenty które gdzieś ostatnio słyszałem, bo temat był ten sam, jeśli jest inaczej to nie zamierzam się kłócić bo nie mam wiedzy, ale chętnie poznam temat.