Wpis z mikrobloga

Bardzo polecam wywiad z nowym trenerem Lechii, który ukazał się na Weszło.
Na początku miałem spore obawy (jak chyba każdy zresztą), że zwalniamy Pana Trenera Piotra Stokowca, gdy wyniki są dobre, a zastępujemy go randomem bez większego doświadczenia. Po ostatnich kilku tygodniach te obawy na pewno się zmniejszyły i choć weryfikacja nowego szkoleniowca wciąż trwa, to fajnie, że po pierwszych wynikach i wywiadach wygląda na to, że mamy do czynienia z rozsądnym, pewnym siebie i umiejącym przyznać się do błędu człowiekiem.

Za wcześnie by wyrokować, że na pewno jest dobrym trenerem, ale póki co wszystko wskazuje na to, że może być, a to jednak lepiej niż gdyby wszystko wskazywało na to, że jest słaby ( ͡° ͜ʖ ͡°)


https://weszlo.com/2021/10/04/tomasz-kaczmarek-lechia-gdansk-wywiad/

#lechia #ekstraklasa #pilkanozna
  • 11
@thority: Super wyniki to zrobił właśnie Stokowiec, póki co Kaczmarek to ciekawostka i opierając się na paru meczach nie ma jeszcze większego sensu nawet stawiać go koło Piotra Stokowca zdobywcy Pucharu Polski i Medalisty MP.Jest całkiem całkiem start jednak popadanie kibiców Lechii w mega optymizm zgubi ich.Hybala też miał świetny start a okazało się, że jednak to nie to.Zaczekałbym jeszcze pare kolejek z takimi wnioskami.
@thority:

Więc albo piłkarze grali przeciw niemu, co nawet trochę wychodzi w nowych wywiadach, albo lepszy trener.

Ewentualnie efekt świeżości i nowej miotły.

Wydaje mi się, że wszystkiego po trochu. Tzn. wątpię, żeby zawodnicy grali przeciw Stokiemu, ale po prostu zaczęli grę w Lechii traktować jak pracę, a to jednak w piłce troszkę może przeszkadzać.
Te nowe ataki mnie trochę dziwią. Przynajmniej zawodnicy przestali zarzucać Stokowcowi, że jest rasistą i blokuje
Ze Stokowcem jest coś nie tak, jakieś 90% jego byłych piłkarzy nie ma o mim zbyt dobrego zdania.


@DonTadeo: Nah, to raczej ten słynny "efekt przeżywalności". Nie słyszysz tych którzy zwyczajnie współpracowali ze Stokim (bo o czym mieliby mówić?), tylko tych którym coś nie pasowało i idą zrobić aferę do mediów.

Z Kaczmarkiem to jednak poczekałbym do końca rundy z pochwałami. Na razie można powiedzieć, że miał dobre wejście.
@thority: Flavio powiedział coś takiego:

Każdego dnia na treningu ćwiczymy z piłką. Piłkarze nie nauczą się grać na siłowni albo gdy biegają bez sensu. Trenując z piłką, nabierasz pewności siebie, grasz z większą pasją i się rozwijasz


No, ale ja bym aż tak nie deprecjonował przygotowania fizycznego. Zwłaszcza w Ekstraklasie xd