Wpis z mikrobloga

Uwaga, podaję przepis jak pozbyć się problemu na granicy tak aby i lewica i prawica była po części zadowolona.

Główne problemy i założenia:
- sciania wschodnia, ludzie mniej zamożni, bardziej empatyczni, szczególnie do ludzi głodujących na mrozie
- do tej pory mało tam ludzi z zagranicy dalekiej, oni zazwyczaj jadą do dużych miast
- dużo narodowców co widać po każdym marszu równości w Białymstoku
- duże bezrobocie i ogolny brak zajęcia

Propozycja:
Ogłosić, że za każdego zgłoszonego uchodźcę straż graniczna wypłaca nagrodę 150zl dla zgłaszającego.

Efekt:
- pobudzenie narodowych instynktów (nienawiść do innych nacji)
- dotowanie ubogich rejonów (może i pod dotacje socjalne by się podpięło)
- rozwiązany problem z wychodzeniem poza strefę, czyli wrodzone instynkty nakazały by zgłaszać tych ludzi już 5 cm za miedzą. Nie trzeba odwozić że strażnic, kamery nie widzą.
- co za tym idzie brak ofiar po naszej stronie granicy bo można ich przepychać zaraz przy płocie

Wnioski:
Po co delegować tylu żołnierzy do stania przy drucie jak lokalne janusze zrobią to za możliwość zarobienia 150zl. Pojawią się ich tam tysiące

#neuropa #4konsewy #uchodzcy #strazgraniczna
  • 11
@EnderWiggin: Polska także nie musi płacić im socjalu. To w ogóle byłoby bardziej humanitarne niż chce lewica, która mówi o zamykaniu w ośrodkach i deportacji. Ty chcesz im dawać stały pobyt, żeby mieli prawo do podejmowania pracy w pl. To chyba najbardziej progresywne podejście, aż taki lewak jak ja jest sceptyczny, bo uważam, że prawo do pracy w Polsce nie powinno przysługiwać ludziom przechodzącym przez zieloną granicę i powinni być deportowani
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wedam: A no powinni. Plusem akurat jest to że Polska nie jest ich krajem docelowym. Ukraińcy może i nie panimaju, ale przynajmniej udają że pracują. Hindusi podobnie - we will check this problem, i tyle ich widziałeś. To takie trochę gospodarcze mięso armatnie. A jak słyszę o indyjskim programie kosmicznym to widzę przed oczami wszystkie te twarze które napotkałem. I gibią ta głową jak #!$%@?.
Nie to miałem na myśli


@EnderWiggin: to co miałeś na myśli? Jeśli chcesz żeby imigranci pracowali, to daj im stały pobyt. Jeśli chcesz ich nie wpuszczać, to nie dziw się, że Ziemkiewicza też nie chcieli wpuścić ¯\_(ツ)_/¯
prościej się nie da