Wpis z mikrobloga

@pilot1123: To jest generalnie bardzo ciekawy temat warty dyskusji.

Jest powszechne cisnienie na "Polske bezgotowkowa"
Jakis czas temu mocno temu przyklaskiwalem. Ale obecnie juz taki pewien swojego zdania nie jestem.
Nie mam sie czego bac, podatki place slone, ale mimo wszystko oceniam obecny rzad jako mocno niepewny. Nie mam do niego zaufania i nic nie zapowiada sie zeby sie mialo w tej materii cokolwiek zmienic w niedalekiej przyszlosci.

Moge trzymac w
@m4jkel: Kilku moich klientow z Niemiec mam, kilku handlarzy aut znam w tym bardzo dobrego kumpla, ktory tu ma zreszta konto i nie bede go wolal, ale nie bedac na swojej dzialalnosci ma miedzy 5 a 7k robiac w duzej mierze fizycznie.

Tak jakbys powiedzial, ze 7k PLN na lapke u nas to jest mega boagctwo i rzadko kto tak ma.
@kuraku: Czy to pretekst do czegos wiekszego to nie nam oceniac. Ja osobiscie uwazam,ze to skok na kase.

Dzialalnosc mam od chyba 2005 roku.
Takie 50kilo papieru w okolicach 2010 roku mialo naprawde spora wartosc nabywcza. A taka suma nigdzie w instrytucjach nie robila na nikim wrazenia. Na nikim. Pamietam jak US poznan Winogrady oddal mi 110k VATu na podstawie deklaracji bez zadnych kontroli specjlanych. A teraz na jednej swiezej dzialalnosci
@bigger: Wszystko się zmienia na gorsze niby troche rzeczy jest ułatwione np. zalatwienie spraw urzedowych przez internet ale tez dużo rzeczy takich codziennych było łatwiejsze kilka lat temu i było mniej zmartwień w życiu codziennym.

Jakies glupie zasady typu jak przewozisz gotówke przez granice powyzej 10 tys euro to musisz zglosic, kogo to obchodzi ile kasy wozisz ze soba ?

Nawet głupi przykład 10 lat temu jak chciałeś #!$%@?ć szafę to
@Jaroslaw_Keller: Ja wiem co to jest AML.

Nie sprawdzalem co prawda tresci dyrektyw, ale niechce mi sie wierzyc, ze mieszakncy zachodnich czesci UE musza sie spowiadac skad maja lekko ponad 4k euro.

Bo to juz u nas nie jest jakas oszalmiajaca kwota, a dla sporej czesci mieszakncow UE to raczej drobniejsze kwoty.

Zreszta AML nie likwiduje obrotu gotowkowego powyzej 15k PLN (3,200 EUR xd) pomiedzy firmami.