Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Największa beka to z kurdej szatan sytuacja na granicy kiedyś się ustabilizuje i ludzie będą zapominać już o tym a ona przez to że po alko nie wyłączyła tel i chciała trochę atencji to straciła robote w tvp i kontrakt reklamowy w play.Przecież tytuł dzbana roku typiara wygrała bezapelacyjnie.
  #bialorus #bekazpodludzi

  odpowiedzi (25)

 • avatar

  Nie ma ratunku dla tego kraju, smutne

  odpowiedzi (20)

 • avatar

  Ciekawostka geograficzna: Mimo porównywalnego klimatu, Stany Zjednoczone znajdują się w większości na południe od Europy. Granica między USA i Kanadą znajduje się trochę na północ od Paryża, zaś Polska i Wielka Brytania są w całości na północ od tejże granicy.

  W wyniku tego typowo chłodne Amerykańskie miasta takie jak Chicago lub Detroit znajdują się na tej samej wysokości co Rzym czy Barcelona, zaś Huston i Miami są na tej samej wysokości co Egipt.

  Także z tego powodu przeciętny Polak doświadcza aktualnie średnio 1-2 godziny mniej słońca niż obywatel USA

  Dzisiaj słońce w Warszawie wzeszło o 07:16 i zaszło o 15:30, dając Warszawiakom 8 godzin i 13 minut słońca(nie uwzględniając zachmurzenia)

  Dla porównania:

  Seattle, jedno z najbardziej północnych dużych miast w USA - Wschód o 07:32 i zachód o 16:21, 8 godziny i 50 minut słońca.

  Nowy Jork - Wschód o 06:56, i zachód o 16:30, 9 godzin i 34 minut słońca.

  Miami - Najbardziej południowe duże miasto w kontynentalnych Stanach - Wschód o 06:47, zachód o 17:29, 10 godzin, i 42 słońca.

  Honolulu, stolica Hawajów - Wschód o 06:50 - zachód o 17:48, 10 godzin i 58 minut słońca. 2 godziny i 45 minut więcej niż w Warszawie.

  Podsumowując, Polacy nie tylko zarabiają ułamek tego co Amerykanie, ale nawet słońce jaśniej świeci za oceanem. Dobranoc.
  #mapy #mapporn #usa #ciekawostki #heheszki
  pokaż całość

  odpowiedzi (18)