Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam problem z ciągiem wstecznym w kominie w bloku.
Mam kuchni dwie kratki wentylacyjne (jedna do okapu, ale nie używamy, mamy z pochłaniaczem.
Od kilku dni było chłodno w kuchni, bardziej niż w pozostałych pomieszczeniach bo wiało mi z kratek.
Poczytałem, że to wina zbyt małej ilości powietrza z nawiewników i po prostu powietrze dostaje się przez komin do środka pomieszczenia a nie na odwrót.

Otworzyłem więc wszystkie nawiewniki na max, bo miałem na połowę, jednak to nie poprawiło sytuacji, dopiero gdy uchyliłem okno ręcznik papierowy przyległ do kratek.

Wyczytałem, jak na screenie ze można odwrócić ciąg, tylko teraz #pytaniedoeksperta, czy jeśli przy uchylonym oknie bez ogrzewania ciąg jest prawidłowy, a po zamknięciu go odwraca sie, to czy operacja jak na screenie powiedzie się i u mnie naprawi, czy to po prostu u mnie kwestia tej nieszczęsnej ilości powietrza wpuszczanego przez nawiewniki?
A może jednak być coś z kominem? Nie znam się na tym totalnie i wiem tyle co przeczytam w necie..

Nie wiem czy bawić się z tym ogrzewaniem, czy nie ma sensu.
Nowe budownictwo z tego roku, okna szczelne.

#pytanie #budujzwykopem #budownictwo #wentylacja #ogrzewanie #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
dawid121213 - Mam problem z ciągiem wstecznym w kominie w bloku.
Mam kuchni dwie krat...

źródło: comment_1633796479t2rK4zu656dcYcFsEst5Mr.jpg

Pobierz
  • 12
@dawid121213: Może trochę zbyt wydajnie pracuje ten wywiewny bo np. Jest zamontowany wentylator na szczycie. Możesz spróbować go lekko przydławić jeśli zbyt dużo m3 nim leci
@mlesz: jakby był wentylator na szczycie to by nie było cofki bi i jak ma być?
@dawid121213: gratluje, kupiłeś mieszkanie budowane po taniości. Jeżeli to jest nowy blok, najprawdopodobniej masz swoje ciągi wentylacyjne, zatem można by się pokusić o dołożenie wentylatora który wymusi odpowiedni kierunek ruchu powietrza.
kupiłeś mieszkanie budowane po taniości


@ksiak: obawiam się, że teraz każde tak budują...

Nowe fakty, przypomniało mi się, że podczas odbioru (w marcu tego roku) sprawdzaliśmy wentylację podpalając kartę papieru xD i dym był wciągany więc działało dobrze.
Nie wiem czy to coś zmienia w ocenie sytuacji, czy jednak dalej jest spartolone? @ksiak: @mlesz:
@ksiak: @mlesz: i jeszcze jedno, czy jeśli ja mieszkam na 3, ostatnim piętrze, to sąsiedzi z dołu będą mieli taki sam problem, czy to jakoś w tym komienie (szachcie?) jest oddzielone i każdy ma swoją rurkę? Dodatkowo, wiem, że bezpośrednio podemną nikt jeszcze nie mieszka, może grzejniki są wyłączone i jeśli ta wentylacja jest połączona to może jakoś od tego z dołu to ciągnie?
@dawid121213: Jeżeli mnie pamięć nie myli to współdzielone kominy wentylacyjne były dopuszczone warunkowo tylko i wyłącznie w przypadku budownictwa z okresu PRL czyli tak zwana wielka płyta i podobne.
U ciebie nie współdzielisz z nikim kominów co jedynie sąsiadują one ze sobą.

Dodatkowo, wiem, że bezpośrednio podemną nikt jeszcze nie mieszka, może grzejniki są wyłączone i jeśli ta wentylacja jest połączona to może jakoś od tego z dołu to ciągnie?


@
@ksiak: zadzwonię w takim razie w poniedziałek do firmy i zapytam, bo sam to sobie popatrzę na ten dach i tak nic nie zobaczę. Dzięki za odpowiedzi, jak będę coś wiedział, albo dalej miał wątpliwości to pozwolę sobie zawołać :)