Wpis z mikrobloga

Na bloga wrzuciłem wpis z ciekawymi appkami open source na Androida:
tutaj link do wpisu i odnośników aplikacji
O ile większość z nich używam, to FairEmail jakoś mi nie podchodzi. Wolę Spark, ale szukam czegoś równie dobrego i prostego w użytkowaniu. Polecicie coś?
Oczywiście fajnie by było jakbyście podrzucali swoje propozycje darmowych aplikacji opensource.

W zestawieniu znajdą się też aplikacje, które są już znane większości użytkownikom, ale warto o nich przypomnieć. Poniższa lista zawiera aplikacje z Google Play i F-Droid.

VLC (Google Play)
Tego odtwarzacza nie trzeba przedstawiać.

Metro Music Player (F-Droid)
Dla mnie najładniejszy odtwarzacz muzyczny. Wiem, że większość osób korzysta teraz tylko ze Spotify i Youtube Music. Sam mam abonament w tym drugim. Jednak mam również swoją dyskografię, na własność, którą odtwarzam w tej aplikacji. Mniej internetu, mniej baterii, ładniejszy wygląd. Czego chcieć więcej?

NewPipe (F-Droid)
W skrócie to Youtube bez reklam i z odtwarzaniem przy wyłączonym ekranie. Aplikacja pozwala przeglądać zasoby Youtube z poszanowaniem prywatności. Niestety, ale brak tutaj opcji zalogowania na konto. Oczywiście, warunki tego zabraniają, ale można za to importować swoje subskrypcje. Aplikacja pozwala na korzystanie z zasobów SoundCloud i innych serwisów.

Signal (Google Play)
Jeden z najlepszych komunikatorów na rynku. Chodzi mi o to, że jest to jedna z najlepszych alternatyw dla Messengera, Whatsapp i Telegrama. Akurat z tym ostatnim mam niewiele do czynienia, bo większość znajomych siedzi w Messenger i Signal. Wysoki poziom prywatności i bezpieczeństwa, a do tego większość potrzebnych funkcji.

Geometric Weather (F-Droid)
Bardzo przyjazna dla oka aplikacja pogodowa. Zdecydowanie ładniejsza od większości popularnych rozwiązań, w tym płatnych.

Bitwarden (Google Play)
Dla mnie najlepsza aplikacja do zarządzania hasłami w systemie. Można korzystać na PC i w Androidzie. Są rozszerzenia do każdej przeglądarki. Dzięki temu migracja na inne rozwiązania nie stanowi problemu. Jest to jednak z najlepszych aplikacji na świecie.

KeePassDX (F-Droid)
Poprzednio korzystałem właśnie z tego narzędzie. Kolejny dobry bank na hasła.

Organic Maps (Google Play)
Szybka, ładna i bardzo prosta nawigacja. Spełnia proste zadania.

OsmAnd (Google Play)
Jeśli szukasz bardziej rozbudowanej mapy offline, to warto przyjrzeć się tej aplikacji. Obok Locus Map i Mapy.cz są to najlepsze mapy na Androida.

Tasks.org (Google Play)
W Google Play znajdziecie tysiące aplikacji do zarządzania zadaniami. Jednak Tasks.org jest jedną z ładniejszych i co najważniejsze darmowych. Otwarta i darmowa aplikacja, która jest w dodatku bardzo ładna. Jedyna aplikacja, która zajmuje u mnie miejsce na głównym pulpicie w formie widgetu.

Joplin (Google Play)
Świetna aplikacja do notatek. Na plus zaliczam wersję na Androida i Linuksa.

FairEmail (Google Play)
Bardzo dobry i popularny klient poczty. Popularny wśród fanów darmowego i otwartego oprogramowania.

QKSMS (Google Play)
Chyba najlepsza aplikacja do wiadomości SMS. Tutaj pojawia się opcja płatna, która pozwala na synchronizowanie wiadomości. Opłata jest za pracę programisty i może być jednorazowa. Około 30 złotych jednorazowej opłaty za taką aplikację to chyba sprawiedliwa cena. Ale sami oceńcie.

Material Files (Google Play)
To taki Norton Commander lub, jak ktoś woli, Total Commander na Androida.
#android #opensource #zadarmo #google #aplikacje #foss #telefony #smartfon
  • 7
Joplin (Google Play)

Świetna aplikacja do notatek. Na plus zaliczam wersję na Androida i Linuksa.


@Fandroid: i winowsa, działa spoko, tylko synchronizacja jest dość wolna i występuje sporo problemów jak jedna karta została np wyedytowana na 2 urządzeniach jednocześnie (tzn bez sync)