•  

  Mirki, mam pierwszy raz do czynienia z ogrzewaniem podłogowym. Chcialem dzisiaj odpalić testowo i.. nic sie nie grzeje. Temperatura ustawiona ręcznie na termostacie, piec pracuje, ale podloga jest zimna. Podłączałem jeszcze niedawno drabinkę w łazience, która jest podpięta pod obieg ogrzewania. Mozliwe, ze trzeba ją odpowietrzyć?
  #remontujzwykopem

  •  

   @majeranek: Pierwsze grzanie trwa długo, masz pewnie jeszcze jakieś resztki wilgoci w posadzce itp.

   Inna sprawa, że podłogówka nie powinna grzać mocniej niż 29*C, więc nie będziesz miał efektu „ciepłej podłogi”. Obserwuj raczej, czy zmienia się temperatura w pomieszczeniu.

   A no i obowiązkowo odpowietrz cały układ, nawet kilka razy.

  •  

   @Stulejman_Wspanialy: Pierwsze grzanie juz było jakis czas temu, 3 tygodnie posadzka sie wygrzewała. Teraz doszedł grzejnik no i chcialem odpalić.
   Odnośnie odpowietrzania to w którym miejscu odpowietrzam układ? No i grzejnik klasycznie u góry czy gdzies w skrzynce?
   Zielony jak szczypiorek jestem...

  •  

   @majeranek: Przy rozdzielaczu podłogówki powinieneś mieć dwa, trzy odpowietrzniki. Grzejnik spróbuj jego górnym odpowietrznikiem. Jak nie będzie działać to wołaj majstra, który robił podłogówkę - u mnie musiał wymienić odpowietrzniki na automatyczne i wtedy zagrało dobrze.

  •  

   @Stulejman_Wspanialy: No z tego co sie zorientowałem są dwa automatyczne.

   W ogole po wlaczeniu grzania piec pracuje, ale odpala co jakis czas na 15s i gaśnie, a rotometr od grzejnika jest pusty. Chyba bedzie trzeba jutro hydraulika męczyć.