Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie do Solarzy. Jaka jest różnica między systemami WingLine do szaf? Widzę w internecie że są różne - WingLine L, WingLine 77, WingLine 230 itd. Nie za bardzo wiem czym się różnią. Kolejne pytanie, stolarz napisał mi w mailu jeżeli zmienimy standardowe skrzydła na system WingLine na jedno skrzydło to dodatkowy koszt 300zł (nie napisał dokładnie który to system WingLine), czy według Was to uczciwa cena czy powinien trochę mniej wołać? Wydaje mi się że samo odjęcie zwykłych zawiasów Bluma powinno nieco skorygować cenę, a nie tylko dopłata 300zł. Co myślicie ludzie z tej branży? ja się za bardzo nie znam, z góry dzięki za pomoc #stolarstwo #stolarka #meble #urzadzajzwykopem #dom #remontujzwykopem #remont #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 7
@gooway: Różnica bierze się stąd:

Zwykłe drzwi otwierane na zawiasach nakładanych to sprawa ultra prosta. Nawiercenie otworów pod zawiasy, okucie i montaż do korpusu. Banał do kwadratu, całość można ogarnąć w 15 min. Koszt - zwykle na drzwi od podłogi do sufitu idzie 5 zawiasów, więc razem 10 sztuk na 2 skrzydłach. Koszt najlepszych nakładanych Bluma z hamulcem to ~ 12,5 PLN - więc na oba skrzydła 125 PLN.

Wingline, to
marcelpijak - @gooway: Różnica bierze się stąd:

Zwykłe drzwi otwierane na zawiasac...

źródło: comment_1633900499nGrMD0SjGCCsIdegD0dC7f.jpg

Pobierz
@marcel_pijak
dzięki Ci bardzo za tak obszerny komentarz, dużo mi rozjaśniłeś, jestem w szoku że temat aż tak złożony, ale przynajmniej już więcej tu kapuje. Stolarz nie napisał czy chodzi o system akurat marki Hetticha, ale podejrzewam że Wingline to ich wyłączny produkt. Mnie akurat interesuje opcja z uchwytami a nie "push to open" ale podejrzewam że nie ma tu dużej różnicy jeśli chodzi o koszta, popraw mnie jeśli się mylę ;)
@gooway: Nie powiem Ci dokładnie ile tańszy bez tipona, bo unikam jak ognia robienia łamanych drzwi, właśnie przez wredotę ich montażu oraz łatwość pomyłki. Z innych firm jeszcze bardzo znana jest Laguna, jednak Hettich na pewno jest top jeśli chodzi o jakość. Komandor ma swój, ale to majątek (jadą bardziej na tym, że ludzie kojarzą markę).