Wpis z mikrobloga

Mirasy, jestem poczatkujacy #yerbamatewykopclub kupilem zestaw z probkami (glownie owocowe - to najlepiej mi wchodzi).

Zasmakowala mi SOUL MATE LIMON. Jakies Jaguary i Verde Mate znosne. Guarani tragedia.

Wiem, ze nie sa to jakies gornolotne yerba i czas na cos lepszego. Co polecice co by mialo cos limonkowo-mietowego lub owocowe? Dobrze, jakby nie bylo pylu.

Dzieki!

#yerba #yerbamate
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rejestracja_for: Jakie to smutne, że spróbowałeś na start największe ścierwa. Typowy przykład reklamy. Guarani czy Verde to najbardziej przepychane śmieci przez sklepy. Ja ostatnio nawet kupiłem z tymi próbkami normalna yerbe, bo z próbka wychodziło taniej niż bez. Oczywiście Yaguar wylądował w śmietniku od razu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rejestracja_for: Bez pyłu z łagodnych w smaku poleciłbym Ci spróbować Aguantadorę cytrynową lub pomarańczową. Mimo wszystko to co piłeś, to w większości yerby brazylisjkie, Aguantadora to Argentyna, więc nieco inny profil smakowy, ale powinna być stosunkowo przystępna ;)

Z nieco bardziej słodkiej Argentyny to jeszcze poleciłbym spróbować CBSe Silueta Naranja (pomarańczowa z ziołami, które dodają lekkiej słodkości w tle).

Jeśli powyższe Ci nie zasmakują, to można popróbować z brazylijskimi terere,
@69guziec: Zawsze mnie zastanawia na czym polega fenomen tych mate typy Verde czy Guarani. Raz, że wszyscy piszą i mówią, że to lipa a dwa, że picie mate to też w jakimś sensie ma być powiew egzotyki. A jaka tu egzotyka jak to są produkty na rynek europejski. W przeciętnym sklepie w Argentynie czy Paragwaju nie znajdzie się jakiegoś śmiesznego Yaguara.
@Velion: No właśnie pociągnąłem mocno i mi zassało trochę drobnicy - czuć naturę w tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziękuję za polecenie.

@DocentMarzanek: @69guziec: ja to trochę przyrównam do zakupu bojownika w akwarystycznym. Idziesz po taką rybkę i wychodzisz z kulą, a po czasie dowiadujesz się, że powinno być normalne akwarium z grzałką. Tu zaczyna się od jakiegoś ścierwa co daje kopa i z czasem