Wpis z mikrobloga

Jaką polecacie karmę dla szczeniaka 4 miesiące skończone, pies rasy australian cattle dog. W necie jest tysiące propozycji, a ostatnio szczeniaka miałem 12 lat temu. teraz tylko znam się tylko na żywieniu i lekach dla emerytów.
#bordercollie
#psy
#pies
  • 34
@lukaschels: To zależy od psa. Ja kupowałem swojemu Canagana i miał sraczkę, więc jakość nie zawsze jest gwarantem, że twój pies będzie się czuł dobrze. Polecam na pewno karmy bez kurczaka, bo one często uczulają. Powinna to być też karma możliwie bezzbożowa. Ja osobiście polecam karmy z vet expert, szczególnie paleo.
@matra: Oczywiście, to że na suche karmy nie ma co patrzeć to bzdura, niczym nie poparta. Uwielbiam takie dogmatyczne oświadczenia. „Tylko mokra, reszta to gówno”.
@noitakto: o gównie to tylko ty tutaj piszesz, ale w sumie nie mogę się nie zgodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz zaprzeczyć, że karma, która finalnie ma około 30% mięsa i skrobiowy zapychacz rozbity na kilka frakcji jest droga, a nie dobra? Nie śmieję się, tylko stwierdzam fakt - jeśli canagan ma coś wysokiego, to jest to cena, a nie jakość ¯\_(ツ)_/¯
@noitakto: weterynarz to nie dietetyk, nie umiesz napisać dlaczego sucha nie jest zła, albo przynajmniej mokra gorsza, nie umiesz w analizę składu, a jak ktoś robi to za ciebie, to zaczynasz fuczeć, że ktoś obraża za wysoką cenę, a nie paszę w składzie. Idź do dupy, jedynym trollem tutaj jesteś ty, merytoryka żadna.
@matra: Ale ja nigdzie nie twierdzę, że mokra karma jest gorsza, a tezy o tym, że sucha jest do dupy to wysuwasz ty i jeszcze ode mnie żądasz, żebym ja ci szukał argumentów na obalenie twojej wyimaginowanej tezy opartej na „chłopskim rozumie”. Beka z ciebie. Pewnie płaskoziemcom według ciebie też mam szukać dowodów.
@matra: A jeszcze na marginesie, pani dietetyczko chemiczko amatorko, w mokrej karmie jest do 75% wody. Takie te twoje wywody. Jak czytam takie twoje wypociny, to przypomina mi się Ali G, próbujący udowodnić, że w piłce do kosza są sprężyny, bo przecież się odbija.
@noitakto: to ty napisałeś, że moje słowa są niczym niepopartą bzdurą i nie umiesz tego obronić.

w mokrej karmie jest do 75% wody


@noitakto: nawet i 80%, zesrałeś się już?
Dzięki temu pies jedząc mokry pokarm, pobiera mniej wody niż jedząc suchy, ergo nic nie pęcznieje mu w brzuchu jak suchy chrupek pełen skrobi, dalej - nie ma takich tendencji do odwadniania się, co jest bardzo często widoczne w morfologii.