Wpis z mikrobloga

Żona mnie męczy żeby kupić Termomixa, ale nie widzi mi się wydawać tyle waluty na to. Pół roku byłem na #keto a teraz od paru miesięcy na #lowcarb i jakoś nie widzę, żeby ten Termomix to był jakikolwiek upgrade dla naszego żywienia (a na pewno mojego). Ktoś z Was jest na keto lub lowcarb i używa Termomixa? Opyla się to kupić?
  • 186
@kidi1 ona lubi jak dobrze wyglądam, więc nie ma nic przeciwko mojej diecie (a nie kosztuje ona dużo, bo sam sobie robię zarcie). Ona też sobrze wygląda, więc zastanawiam się czy to jakikolwiek upgrade dla nas.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 608
@Loob77: Tl:dr: żałujemy zakupu thermomixa, sprzęt niewarty jest swojej ceny, a ci wszyscy thermomiksiarze to zwykła sekta jak to bywa w #mlm

Różowy od dawna suszył mi głowę o thermomixa. Koleżanki z pracy jej zachwalały ten sprzęt, mówiły o oszczędności czasu itd. Dziewczyna to kupiła, ja też byłem pozytywnie nastawiony, bo na gotowanie schodzi jej dużo czasu. Umie dobrze gotować, ale nie jest to jej pasja, dlatego każda oszczędność czasu byłaby
@Loob77: jak już coś w tym stylu to tylko ten sprzęt z Lidla Monsieur Cusine Connect czy jakoś tak. Praktycznie 1:1 to samo, za ułamek ceny. A wiem, że ma jakieś funkcje których thermomix nie ma.
Pomijając fakt czy to przydatne czy nie (według mnie nie bo czasowo normalne gotowanie wychodzi tak samo, a większość przepisów smakuje #!$%@?) to nie słuchaj opinii thermomixiarzy bo to sekta. Mam w rodzinie 3 te
1) Jak się samemu wyrobi ciasto to bułki i pieczywo wychodzi ok, ale też nie jest to pieczywo na tym poziomie co w dobrej piekarni. Na niehandlową niedzielę jak znalazł

2) Do niektórych rzeczy thermomix jest świetny. Fajnie wyrabia masło, lody, budyń. Zupy "krem" też.


@Kosedek: i najgorsze jest to, że
1. ciasto na chleb i bułki maszynka do chleba za 300 zł wyrobi je lepiej lub przynajmniej tak samo XD