Wpis z mikrobloga

@kartofel322: Ja ostatnio kupilem boss rc 505 i m-audio oxygen pro 61.
Troche sie meczylem z dzwiekami, bo mi niepodszedl ableton. Po wielu probach znalazlem sztos program:
Analog Lab V. Trial 20 minut, potem trzeba zresetowac.
Jak cie interesuje real perkusja to sprawdz EZDrummer - 7 dni trial.
m-audio oxygen pro 61


@amarantowy: hej! opowiesz mi proszę trochę o tym sprzęcie? bo mam na niego ochotę i nie wiem czy dobrze robię. jak wrażenia? są problemy z mapowaniem z DAW?

Tutaj rozpocząłem dyskusję: https://www.wykop.pl/wpis/61453897/zastanawiam-sie-nad-5-oktawowa-klawiatura-sterujac/. Alternatywą jest jeszcze Novation Impulse 61 - https://novationmusic.com/en/keys/impulse - ale nie jestem do niego przekonany głównie dlatego, że wygląda jak kawał kloca sprzed poprzedniej epoki.
@Kokos: Nie mapuję DAW, mnie interesuje tylko live looping na boss rc.
ALE, ustawilem trochę pokręteł i przycisków z DAW i działa, jak tony, reverb etc.
Jak moja kobita grała mówi, że jest opóźnienie ale chyba kwestia przyzwyczajenia miedzy midi a prawdziwym keyboardem czy pianinem.
Generalnie, nie żałuję, pasują mi bardzo klawisze. Poprzednio miałem keyboard yamahy i lepiej mi się na tym gram.
@amarantowy: śliczne dzięki za szybką odpowiedź!

ustawilem trochę pokręteł i przycisków z DAW


@amarantowy: czyli jeśli dobrze rozumiem to raczej ręcznie przypisywałeś, z tego co wiem w Oxygen Pro 61 można ustawiać z jakim DAW się komunikuje urządzenie i powinno działać wszystko out of box. Z ciekawości, z jakiego DAW korzystasz?

jest opóźnienie


@amarantowy: a to by było akurat bardzo słabe gdyby od naciśnięcia klawisza po wysłanie komunikatu MIDI
@Kokos: Analog lab V. W nim mapowalem, raczej nie bylo problemu. Kwestia wyboru presetu odpowiedniego.
Docelowo chcialem uzywać logic pro ale mialem problemy z postawieniem maca na VM więc odpuscilem temat.
Dodatkowo z Toontrack: Ezbass, ezdrummer ale to bardzo proste programy ale za to z megą jakościowymi dzwiękami.

Ja opóźnienia nie czuje, moja kobita może się usprawiedliwiała, że nie wychodzi jej tak jak powinno ;)