Wpis z mikrobloga

Siema wariaciki z #hokej

Dzisiaj startuje sezon #nhl i w sumie pierwszy raz będę oglądał cały mecz hoekja. Chcę też regularnie śledzić cały sezon i mam kilka pytań.

Punkty ( ͡º ͜ʖ͡º) jak to wygląda? Za wygraną klub ma 3 punkty? Za remis 1? Czy to się jakoś inaczej liczy?

Czy zawodnicy też są jakoś punktowani? Na jakich zasadach?

Jak to jest jak się leją po mordach? Na ławkę kar idzie ten, który przegra? Za co w ogóle można wylądować na ławce kar?

Są też spalone nie? XD i wtedy zaczynają od jednego z tych czterech okręgów? Kiedy jeszcze się tak dzieje?

Za co sędzia może podyktować karnego?

No chyba tyle mam na początek xD po dzisiejszym meczu pewnie będę miał więcej pytań. Jak ktoś ma czas i chęci to bym w trakcie meczu też trochę podpytał.
  • 8
Punkty ( ͡º ͜ʖ͡º) jak to wygląda? Za wygraną klub ma 3 punkty? Za remis 1? Czy to się jakoś inaczej liczy?


2 za wygraną w normalnym czasie i po dogrywce/karnych, 1 za porażkę po karnych/dogrywce

Czy zawodnicy też są jakoś punktowani? Na jakich zasadach?


Liczą się bramki plus asysty, asysty zalicza się dwóm dotykającym krążka przed strzelcem.
Zawodnicy są klasyfikowani według goli, asyst i punktacji kanadyjskiej
@purplepulp: Kluby z oryginalnej szóstki - doby wybór ;) Dla mnie nr 1 to Red Wings - no ale od kilku lat są w przebudowie, która na początku nie szła zbyt dobrze. A kluby w dalszej kolejności to już w zależności od sezonu ;)
@19karol90 pierwsza styczność z NHL miałem dzięki grze NHL2000. Pamiętam że zagrywałem się wtedy NY Islanders, Filadelfia i New Jersey Devils. Potem długo długo nic. Z Bostonem zacząłem sympatyzować po latach jak się dowiedziałem, że mój dziadek urodził się w Bostonie :D a Chicago głupie xD ale strasznie mi się ich logo podoba xD