Wpis z mikrobloga

Switch OLED, kilka rzeczy odnośnie nowego ekranu. Na wstępie zaznaczę że gdy kilka lat temu włączyłem nowiutkiego switcha to ekran lcd mnie zaskoczył jego żałosną jakością. Ciemny, wyprany z koloru, nadający się tylko do grania w kompletnych ciemnościach. OLED pokazuje pazur, kolory wyskakują z ekranu i na pierwszy rzut oka jest mega poprawa. Czerń jest zaletą oledów ale to co widzę po odpaleniu konsoli i pograniu w Mario 3D World trochę zaskakuje. To co mi się nie podoba to tzw near black artifacts (to chyba tak się nazywa), w tym wypadku to dziwne kształty pojawiające się na czarnym tle. Wygląda to słabo, bo to nie jest coś co ledwo widać tylko wali po oczach i niestety wytrąca z immersji. Fotka dla porównania, górna to shot bezpośrednio z gry, dolna to jest właśnie to co widzę. Pal licho ten dziwny szum który widać w menu, to jeszcze przeboleje ale te artefakty są nie do zaakceptowania.
#switch #nintendoswitch
PeterPolska - Switch OLED, kilka rzeczy odnośnie nowego ekranu. Na wstępie zaznaczę ż...

źródło: comment_1634077910QaFKfYLqiVi8w1Cze2iAAD.jpg

Pobierz
  • 14
@PeterPolska: To wada farbryczna switcha, niżej masz mój wątek na tagu w którym mam ten sam problem, napisałem do Nintendo a to kazało oddać Switcha na gwarancje, problem jest spory, bo kumpel który kupił konsole tego samego dnia co ja ma ten sam problem XD plus wczoraj dostałem do testu jeszcze jedną, i jest to samo, jeśli masz to odpal sobie Dark Souls albo Outlas i zobaczysz wtedy jak to strasznie
@MisPluszowyZWadaWymowy: Zwróciłem do Nintendo, problemem jest wyświetlacz, problem ten jest znany z Oledami od premiery Huaweia któregoś, tam problemem z tego co pamiętam była albo jakaś tasiemka od wyświetlacza albo klej. Nie dziwię się, że umknęło to działowi kontroli jakości, bo problem nie jest jakoś łatwo zauważalny, i grając w Zelde, Animal Crossing itp nie jesteś w stanie tego zauważyć. Coraz więcej postów pojawia się na ten temat, więc strzelam, że
SzympekSzympkowiak - @MisPluszowyZWadaWymowy: Zwróciłem do Nintendo, problemem jest w...

źródło: comment_1634233428hIASo6WpSu2NP8h1M8nnan.jpg

Pobierz