Wpis z mikrobloga

@isInteger: od momentu rozpoczęcia grzania do jakiejś zmiany w pomieszczeniu mijają przynajmniej z 2 a może 3 godziny. Według mnie sterowanie termostatem nie ma sensu. Krzywa grzewcza i sterowanie temp zewnętrzną byłoby spoko ale nie uwzględnia 2 czynników. Słońce i wiatr gdyby te 2 rzeczy dało się jakoś dołożyć do sterowania to by było złoto, ale nie spotkałem się jeszcze żeby jakiś producent to miał
@zibizz1: lg bierze pod uwagę tylko temperaturę wylotową i wlotową, chciałbym dołożyć do tego temperaturę jaka aktualnie jest w salonie, wiem że tryb AI w lg ma tą funkcję tylko potrzebuję dodatkowych akcesoriów. Nie wiem czy ma być to sam czujnik temperatury, czy cały panel sterujący.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@isInteger: testowałem używanie termostatu w panasonicu i nie spisuje się to - chyba, że logika działania w lg jest trochę inna. W panasie termostat włącza i wyłącza grzanie, nie ma opcji wymuszenia termostatem zmiany nastawy grzania np. o 2 stopnie w dół (a tak jest na 99% w daikinie). Jeżeli LG ma tak samo jak panasonoc to radzę się nie napalać na to rozwiązanie, sterowanie temperaturą powrotu w oparciu o krzywą