Wpis z mikrobloga

Już od kilku ładnych lat obserwuję w Łodzi ciekawe zjawisko. Mianowicie - Kamil Maćkowiak obecny w przestrzeni miejskiej niemal na każdym kroku. Billboardy, plakaty na słupach ogłoszeniowych, wiatach przystankowych... Jakiś czas temu pierwszy raz od dawna jechałem tramwajem i tam również był. XD Wszędzie reklamowane są jego spektakle. Z wikipedii dowiedziałem się, że "w 2019 objął funkcję dyrektora artystycznego prywatnego teatru Scena Monopolis w Łodzi" oraz że w 2020 został lektorem w MPK Łódź.
Nie to, żebym miał z tym jakiś problem, natomiast zwyczajnie zastanawiam się o co tutaj chodzi. Na czym polega fenomen tego człowieka? Skąd ta siła przebicia? Dlaczego akurat on? Czy jest to kwestia jakiejś protekcji, np. Urzędu Miasta?
#lodz
  • 15
@Darknov: No jest to aktor teatralny, którego siłą rzeczy znają zapewne tylko bywalcy teatrów (do których - przyznaję - nie zaliczam się) i jest to tym bardziej dziwne, bo za gościem muszą stać naprawdę duże środki finansowe.
Zdobywał m.in. nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego, Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury, nominowany był nawet do tytułu Człowieka Roku 2017 Dziennika Łódzkiego XD
Pobierz
źródło: comment_1634153224ubDycqp1SYv7MfJknhe40A.jpg
@Waldemar_Wpieldor: Kiedyś był aktorem w teatrze Jaracza, później odszedł i grał sam na swoją rękę w akademickim ośrodku inicjatyw artystycznych na zachodniej (zapewne chodzi o hajs bo tak samo zrobił Bronisław Wrocławski). Byłem na kilku spektaklach i jest naprawdę dobrym aktorem. Wybił się mocno na "Divie" - dramat w temacie borderline. Widać że mocno stawia na reklamę, jego spektale raczej się sprzedają.
@Jasik123: ilość środków potrzebna na reklamę zakrojoną na tak szeroką skalę i przez tyle lat musi być przeogromna. Aktorzy teatralni w tym kraju kokosów raczej nie mają. Ci, których spektakle się wyprzedają być może nie biedują, ale wciąż nie jestem przekonany, że są to pieniądze pozwalające na przeprowadzanie takich kampanii reklamowych. Jest to dla mnie dość intrygujące.
@yassarian: Ja tylko na tym byłem. Jeszcze w liceum, dawno temu. I już tylko po tej wizycie w teatrze i jednej sztuce w której grał pamiętam go do dziś. Reszty aktorów absolutnie. Choć chyba mama mojego kolegi z gimnazjum/liceum też grała w tej sztuce.
@Waldemar_Wpieldor:
"Już wkrótce w teatrze Kamila Maćkowiaka w roli Kamila Maćkowiaka - Kamil Maćkowiak. Reżyseria - Kamil Maćkowiak, rola główna - Kamil Maćkowiak, scenariusz - Kamil Maćkowiak. Zaprasza fundacja Kamila Maćkowiaka"
Wpis na wiki chyba sam sobie pisał, szóstka na maturze xD
Chciałbym, żeby ktos kochał mnie tak jak Kamil Maćkowiak kocha Kamila Maćkowiaka
Pobierz
źródło: comment_1634219220NnzyIuK6CNHmNZVfGr7KBc.jpg