Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki idę ze swoim pracodawcą do sądu pracy. Chodzi o wypłatę odprawy. Czy w związku z tym, że tak powiem - narobię sobie negatywnej opinii gdy pracodawca skontaktuje się z poprzednim pracodawcą z prośbą o opinię? Odprawa mi przysługuje a firma nie chce jej wypłacić, bo nie musi. Dopiero w sądzie ją otrzymam. Z drugiej strony to pracodawca bardziej robi sobie lipę niż ja, że nie chce wypłacić należnej mi odprawy.

#pracait #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61672c4c820612000adc97d2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Przekaż darowiznę
  • 11
NiewidomaUkochana: @Canholt: bo nie ma nigdzie odgórnie ustalone przepisowo, że pracodawca ma wypłacić odprawę zaraz po zakończeniu pracy - dopiero trzeba udowodnić to w sądzie na co dowody mam, że odprawa mi się należy
tak samo może być z wypłatą - też pracodawca nie musi wypłacać, ale wtedy pracownik przestanie pracować i tak samo naturalnie pójdzie do sądu gdzie te wypłaty dostaje :-)

Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
@siona na co ma czekać? Po pierwsze rzadko się zdarza, żeby pracodawca dzwonił do byłego, zresztą w związku z Rodo nie jest poprawne. Takie przetwarzanie danych niezgodnie, udzielanie byłemu pracodawcy informacji iż pracownik xyz jest w trakcie rekrutacji w ich firmie. Polecam poradnik dla pracodawcy przygotowany przez uodo.
DiabelskaPanda:

Czy w związku z tym, że tak powiem - narobię sobie negatywnej opinii gdy pracodawca skontaktuje się z poprzednim pracodawcą z prośbą o opinię?

Teoretycznie ani nowy pracodawca nie ma prawa pytać ani stary odpowiadać.

Odprawa mi przysługuje a firma nie chce jej wypłacić, bo nie musi.

To zdanie jest sprzeczne. Jeśli nie mus jej wypłacać to automatycznie znaczy, że jej ona uznaniowa zatem nie przysługuje Ci ona a zależy