Wpis z mikrobloga

Cześć.
Słuchajcie, mam pytanko.
Zaszła dzisiaj nie przyjemna sytuacja, a mianowicie mała kolizja na osiedlu przy parkingu.
Mój samochód stoczył się delikatnie z miejsca parkingu, gdyż ktoś przez przypadek spuścił go z ręcznego, a bieg nie był wrzucony.

Z lewej strony od kierowcy jechał inny samochód (nie wiem z jaką prędkością).
I auta sie dotknęły.
Generalnie w drugim aucie mega wielka wgniota, aż na pół drzwi i czarna długa gruba krecha .
A w moim tylko ramka od tablicy rejestracyjnej połamana . Jestem pewien tylko ze ta czarna gruba krecha to od mojego auta. Ale z tą mega wgniotą jestem pewien że to nie wina z mojego samochodu... Wiem że i tak z ubezpieczenia ściągną i to wina leży po stronie mojego auta bo doszło do kolizji.

Moje auto Daewoo Matiz 0.8
Auto drugiego kierowcy KIA "nowy model" ponoć ogólnie z salonu nie dawno wyjechał.

Czy tak ogólnie to nie śmierdzi wymuszeniem z ubezpieczenia? Czy może faktycznie matiz zrobił mega wgniotę?

Jak sie o tym dowiedziałem to poleciałem zobaczyć z jaką prędkością mógł sie toczyć. I to prędkość nie wiem dokladnie ale, napewno nie taka duża jak z jakiejś góry. Wydaje mi sie że mógł sie stoczyć z prędkością taką jak przy pchaniu auta pod górkę. Czy jest to możliwe że taka wgniota mogla powstać przez Matiza?

A, dodam że przed parkingiem jest delikatna górka asfalt , która na 100% i tak zatrzymałaby pojazd.

Ja jestem pewien że moje auto mogło tylko porysować auto drugiego kierowcy, ale nie że wgniota na pół drzwi od pasażera

Policjant mówił że z wlasnego doświadczenia stwierdziłby że Matiz mógł spowodować tak dużą wgniotę. Ale oficjalnie tego nie wie i nie jest wstanie tego stwierdzić..

Matiz to plastik.
KIA to metal ale jakiejś innej warstwy (nie dokońca wiem o co chodzi...

Sorka za taki dlugi tekst

#kolizjaparkingowa #stluczka #auta #rzeczoznawca
  • 18
@pendzoncy_jez: matiza produkowano do 2007 roku, co oznacza, że przez pewien okres był produkowany w tym samym czasie, co np. alfa romeo 159
@kris-krystian: skoro pały do tego przyjechały to trzeba było się po prostu wszystkiego wyprzeć i tyle, a policjant tradycyjnie #!$%@? jakieś kocopoły
matiza produkowano do 2007 roku, co oznacza, że przez pewien okres był produkowany w tym samym czasie, co np. alfa romeo 159


@Pangia: sora, wydawalo mi sie ze ten wechikul czasu byl produkowany ktocej :) juz OP wyjasnil
dawno po prostu matiza na ulicy nie widzialem
@pendzoncy_jez: pewnie polska a ( ͡° ͜ʖ ͡°) na ścianie wschodniej matiz to wciąż względnie popularne auto, w sumie nie jest to jakoś szczególnie zaskakujące bo jest tak śmiesznie tani w utrzymaniu że nawet mnie to nie dziwi a technicznie nie jest jakoś szczególnie przestarzały
Z chęcią bym to zrobił, ale ja nie byłem w aucie, nie byłem przy tym, ale mój ojciec tak, siedział w nim i niechcący strącił ręczny. Ale ja miałem kluczyki przy sobie. A auto tak w sumie nie dokonca jest mój, a mojej ciotki, która przyjechała, bo musiała być przy policji. A ojciec był pod wpływem alkoholu. Więc... Dostał mandat i przyjął go.
@kris-krystian: jeżeli to by miało być wymuszenie, a w okolicy jest monitoring to łatwo będzie zobaczyć na nagraniu, że KIA jeździ wte i wewte po parkingu - raczej mi się nie wydaje żeby gość się przyczaił akurat na tego Matiza, który akurat się stoczył przypadkowo

co do szkody to chyba bez znaczenia czy tylko zarysowanie czy wgniotkę też zrobił Matiz - ubezpieczyciel tak samo potraktuje to jako szkodę i podobnie podniesie