Wpis z mikrobloga

Wrogość Zakonu Krzyżackiego wobec Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego nie jest niczym nowym w początkach XV w. Położenie geograficzne Zakonu zdeterminowało jego politykę zagraniczną wobec sąsiadów, to jest Polski i Litwy. Zwaśnione strony na nadchodzącą wojnę przygotowywały się od dawna i w tym celu werbowały tysiące żołnierzy zaciężnych, którzy wespół z pospolitym ruszeniem stanęli w szranki w nieuniknionym starciu. Trzeci z artykułów traktujących o wojsku zaciężnym przybliży historię działań tych oddziałów w wielkiej wojnie z Zakonem Krzyżackim, zaś następna publikacja skupi się na konfliktach z państwem wielkich mistrzów w latach 1414-1422.

Link do znaleziska - Wojska zaciężne w wojnach z Zakonem Krzyżackim w XV wieku – wielka wojna z Zakonem Krzyżackim 1409-1411

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #zainteresowania #wojna #europa #krzyzacy #rycerstwo #najemnicy #polska #zamki
sropo - Wrogość Zakonu Krzyżackiego wobec Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księ...

źródło: comment_1634210884ps96c15wuHCf1ZvgPWF8b8.jpg

Pobierz
  • 36