Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem Fallouta 4, przyznam, że nigdy nie grałem w żadną część cyklu. Opinie o tej części są bardzo różne więc zapytam się was wprost. Warto wydać kasę i poświęcić czas na tę grę czy nie?
By przybliżyć wam mój gust to moje top 5 gry to:
1. Wiedzmin 3 najlepszy
2. RDR 2
3. Cyberpunk 2077 za klimat i fabułę
4. The Last Of Us
5. No i oczywiście Gothiczek

#gry #rpg #pytanie #fallout
  • 25
@piter91r: Jeśli nie grałeś w poprzednie części, szczególnie w F2 i F3, klimat czwórki cię nie porwie, nie będziesz rozumiał połowy odniesień i smaczków. F3 był właśnie takim 'świeżym' falloutem, który miał wprowadzić nowych graczy w fabułę, świat i klimat. Ale od czego jest wiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RybstonPonte: Właśnie widziałem, dlatego pomyślałem o zakupie :D
@czarny_i_zly: Klimat w grach jest dla mnie najważniejszy i ta chęć odkrywania świata, jednak z wiekiem widzę, że brak mi cierpliwości do gier w których zbyt wielu informacji musze dochodzić podczas czytania różnych dzienników itp. Przez to odbiłem się np. od gry "Control"
@piter91r: Gra ujdzie, ale to raczej FPS z dodanym trybem RPG żerujący na marce, no i Bethesda za dużo czasu zmarnowała na tryb "boba budowniczego". O wiele lepszy jest Fallout New Vegas - super fabuła, bardzo fajny świat, dialogi, questy, znajdźki. Jak nie razi Cię grafika na poziomie Obliviona to wciągnie cię na dobrę. A w wersji Ultimate kosztuje grosze, co daje jakieś 100 godzin czystej zabawy.
@piter91r: Lepiej zagraj sobie zamiast w F4, o ile jeszcze nie grałeś, w STALKERy, ewentualnie serie Metro (ale to bardziej liniowy shooter-skradanka niż takie RPG w otwartym świecie). Takie słowiańskie postapo ma o wiele ciekawszy i wkręcający klimat (taka Prypeć w STALKERach przypominała mi bardzo moją rodzinną pipidówę przez te typowe bloki) niż jankeskie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piter91r: jak lubisz RPG to olej 4, odpal New Vegas i ewentualnie mody, bo mody tutaj bardzo się przydają (i nie mówię nawet o zmieniających rozgrywkę, tylko takich ją usprawniających - ja po ~40h zacząłem ich używać i znacznie ułatwiły życie i usunęły trochę bugów). Jeśli się nie odbijesz od grafiki, poświęcisz 10-15 godzin gdzie gra się rozkręca to później to w zasadzie stary, dobry Fallout. I jeśli wsiąkniesz to trzeba
@piter91r: Zanim zaczniesz pamiętaj że to gra bethesdy więc samemu ją trzeba naprawić. Poszukaj unofficial patcha i ewentualnie jakieś mody typu quality of life. Możesz iść głębiej ale na początku nawet nie wiesz jak gra wygląda a takie zabawy zwykle się kończą na 10 godzinach modowania i próbowania odpalenia gry i 3 godzinach gry. Podczas gry lepiej nie myśl nad tym co widzisz, szczególnie jak grałeś w poprzednie części. Po prostu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@piter91r: nie wiem jak Fallout 4 bo nie grałem, ale przeszedłem 3 i NV, bardzo mi się podobały, a teraz pogrywam w The Outer World's i powiem, że wgniata w fotel. Fajny świat, ekstra dialogi, szczypta tego Fallout owego humoru. No i klimat jest. Szczerze polecam zwłaszcza, że jest w game passie.