Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Myślicie, że w IT jest tak pięknie i kolorowo? Mylicie się. Już trzecia firma daje mi umowę na czas określony po okresie próbnym. Umowa na czas nieokreślony to chyba żart i mit. Większość w firmie pracuje na B2B. W Europie przodujemy pod tym względem i mamy chyba 20% umów na czas określony. Niektórzy pewnie na umowę zlecenie, umowę o dzieło lub B2B. Prędzej po ostatniej umowie na czas określony otrzyma się zwolnienie niż umowę na czas nieokreślony.

#pracait #bezrobocie #janusze #januszex #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6169533f820612000adccedc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie znam zbytnio IT od środka, ale wg danych udostępnianych przez różne portale i branżowe organizacje to wynagrodzenia są kosmiczne i ssanie na pracowników też. Gdzieś ostatnio widziałem, że średnia dla juniora w PL przekroczyła 10k. Znajomi programiści mówią, że nie muszą szukać pracy, bo regularnie na LinkedIn same wpadają im propozycje. Więc jakie tu ma znaczenie B2B czy UoP, skoro możesz ogarnąć kasę na poziomie 10% najbogatszych, a do
@AnonimoweMirkoWyznania: jak 3 firma z kolei nie chce dać Ci umowy na czas nieokreślony, to może pora zastanowić się co jest nie tak z Twoimi umiejętnościami ¯\_(ツ)_/¯
Zatrudniłem lub pomagałem zatrudnić do projektu przez ostatni czas ponad 30 osób i ani jedna osoba nie dostała umowy na czas określony po okresie próbnym. Sporo osób dostało od razu na czas nieokreślony od pierwszego dnia.
WykopowaPanda: @endriugolara1:
Zaczynałem od:
- Helpdesk
- Konsultant ERP
- Administrator ERP + Programista ERP
@MilionoweMultikonto: Wcześniej próby negocjacji kończyły się zwolnieniem mojej osoby. Chyba kwestia finansów w firmie.
@brakloginuf: możesz wyjaśnić zamiast krytykować?
@Scaab: zależy jak leży - dla wysokich zarobków całkiem spoko
@NaopaK: nie jest mi źle, tylko nie czaję czemu takie są umowy?
@oldspiceedit: a czym się różni normalna od nienormalnej?
@
ZakochanyUrolog: @DziabDziab: jak zmienię firmę to co? Wiadomym będzie, że otrzymam umowę na czas nieokreślony?
@spajdermen: po co?
@peoplearestrange: trochę SQL, trochę programowania w ERP - admin musi ogarniać po części programowanie, ponieważ choćby takie proste przydzielanie uprawnień do danego obszaru wiąże się z kodowaniem które w tym wypadku należy ogarniać, w przypadku SQL to chociaż z przenoszeniem uaktualnionej bazy danych PROD na TEST chociażby i wiele innych