Wpis z mikrobloga

Przyjmijmy że macie dwa mieszkanie lustrzane odbicia wykończone identycznie, dzielące ścianie w sypialni.
Firma wykańczająca porobiła na ścianie odwierty na gniazdka,lampki,włączniki w tych samych miejscach co jest niezgodne ze sztuką, ponieważ powinny być przesunięte min. o kilka centymetrów względem sąsiada.
Ściana robi za mostek akustyczny bo ma teraz grubość kartki papieru po takich odwiertach z obu stron.

Chciałbym powalczyć żeby to naprawili, ale zanim z tym pójdę, co sensownego mogę zaproponować?
a) wypełnienie wszystkich otworów u mnie i sąsiada pianką akustyczną z poliuretanu?
b) wykonanie nowych odwiertów w jednym z mieszkań, przesunięcie wszystkich instalacji i włączników itd, zalanie starych otworów betonem

Macie jakiś inny pomysł na naprawę tego, czy jednak blok do wyburzenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#patodeweloperka #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 15
@KollA: prawie na przestrzał, nie wiem niestety ile mają ściany i z czego są, mam nadzieję że to wyjdzie w trakcie rozmowy z tą firmą. a czemu niby gipsem skoro mamy możliwość użyć pianki akustycznej? przecież gips nie izoluje chyba praktycznie wcale
@villager: Podstawowym izolatorem akustycznym jest masa, lepszy byłby beton cementowy ale jak będzie trzeba coś poprawić z puszką/kablami to rozkucie będzie znowu masakrowaniem ściany. Pianka akustyczna to tylko taki chwyt marketingowy, oczywiście że pianka poliuretanowa coś tam dźwięk zatrzyma ale w miarę skutecznie tylko w wąskiej przestrzeni przyklejona do ciężkiej przegrody.

ps. to jak gruba ta ściana jest?
@villager: Wybudować sobie ziemiankę na wzniesieniu terenu, będzie taniej i ciszej. Ja jako inżynier uważam takie budowanie (na spekulację w miastach) na cienkich przegrodach jako działanie anty-gospodarcze i marnotrawienie zasobów. Ceny i tak są absurdalne, papier statystyczny wszystko przyjmie, a klient będzie później narzekał, że to niby polski inżynier projektował.
@villager: Raczej nie istnieje norma określająca jak należy / nie należy wiercić w ścianach, może to być w dokumentacji budynku zadane. Konstruktor powinien określić dopuszczalność takiego, a nie innego rycia w ścianach.
@villager: Raczej normy nie uwzględniają lokalnego pocieniania tych przegród, a faktycznie na efekt to może mieć wpływ szczególnie jakby przewiert był na przelot.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KollA: ale jest norma izolacyjności przegrody, więc jak ktoś wierci to nie może tego naruszać


@villager: wszystkie normy dotyczą tylko ściany przed nawiertami. A deweloper robi na styk żeby tylko spełnić normę. Efektu się domyśl ( ͡° ͜ʖ ͡°)