Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wygląda na to, że być może pożegnam się z dotychczasową firmą.
    Branża elektryczna.
    Mój chlebodawca wymyślił sobie, że mam obdzwaniać klientów, którzy złożyli już zamówienia, wpłacili zaliczki, często 100%, i mam im przekazywać, że ze względu na sytuację rynkową wartość złożonych przez nich zamówienie rośnie o 10-15%. Albo dopłacają, albo mają sobie odebrać zaliczki..
    Sprawa byłaby może ok w momencie kiedy towaru nie byłoby na stanie, a producent miałby go zrealizować w cenach z chwili wywozu z fabryki, co niestety ma cały czas miejsce (zamawiasz, ale nie wiesz po ile odstaniesz).
    Niestety większość zaliczek jakie przyjąłem było na towar, który był na magazynie, o czym zresztą zapewniałem klientów.
    Mówiłem też (klientom), że czasy są takie, że nie byłbym w stanie stworzyć im wiążącej oferty bez towaru do sprzedaży, bo nie wiedziałbym w jakiej cenie kupi go moja firma w momencie realizacji np w maju.
    Dodam, że każda z tych ofert jest skalkulowana bardzo dobrze, min20-25% marży, ale NIE. Dla firmy to mało i ta dostrzegła szansę żeby jeszcze kilka % przytulić.
    Ja w piątek powiedziałem NIE. Nie będę oszukiwał tych ludzi, którzy i tak są już w desperackiej sytuacji, nie będę kłamał, nie będę dla i tak gigantycznego zysku firmy robił z siebie szmaty, wysłuchiwał gróźb, obelg itp.
    Ciężko i skutecznie pracuję. Całe lata budowałem swój kapitał klientów, którzy są ze mną bez względu na firmę w której pracuje. Zawsze etycznie, zawsze w równowadze między interesem firmy, a zadowoleniem klienta.
    Rozumiem, zarobek jako podstawę działalności, nie akceptuję oszustwa i pogrążania innych w kłopotach dla chęci bezwzględnego zysku.
    Zobaczymy czy dziś wrócę do domu jako wolny człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam nie wiem co lepsze, na razie kawka, wykop i czekanie na szefa, który jak ojciec sadysta przemówił do mnie w piątek, że on dziś jest zmęczony i porozmawiamy sobie w poniedziałek.

#pracbaza #handel #ekonomia
    pokaż całość

odpowiedzi (46)

• odpowiedzi (36)

Pamiętacie, że PiS zamknął myjnie samochodowe na początku pandemii? xD
    Jeden plus = jedno charkniecie na rząd

#koronawirus #covid19

odpowiedzi (13)