Wpis z mikrobloga

@Schizotypoidal: To zależy co masz na myśli mówiąc "dyskretnym". Gdybym tego nie zauważył to nie ma żadnego problemu. Ale nie wiem czy da się tak żuć gumę żeby ktoś tego nie zauważył.

Klasa to miejsce do rozmowy i Twój rozmówca tak jak w każdej innej sytuacji chce czuć że ma Twoją uwagę. Jeżeli jesteś zajęty czymś innym to ta druga osoba może poczuć się lekceważona ponieważ sprawiasz wrażenie że nie poświęcasz
@Mirkosoft: jeżeli komuś czegoś zabrakło, to tobie, mianowicie rozumienia wieloznaczności wypowiedzi. Tak, savoir-vivre to zbiór "widzimisię", które kształtuje się samoistnie w społecznościach, żeby ułatwić zachowanie w różnych społecznych sytuacjach. Nie, nie są logiczne, gdyż nie są ścisłe. Owszem logiczne jest ich stosowanie, ale ich źródło nie, a ja wypowiadałem się o źródle norm społecznych. W naszej kulturze przyjęło się, że nie jemy (czy żujemy) gdy inne osoby mówią, w innej kulturze
@CXLV: Nawet nie musiałem czytać Twojego komentarza żeby wiedzieć że przyczepisz się do gramatyki i/lub ortografii ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystarczyło powiadomienie o odpowiedzi.

Naprawdę nie rozumiesz dlaczego sztućce układamy w konkretny sposób po posiłku? Jest to informacja dla gospodarza / obsługi czy już skończyliśmy posiłek czy będziemy go kontynuować. A dlaczego akurat w taki? Bo z jednego ułożenia łatwo ponownie chwycić te sztućce a z drugiego