Wpis z mikrobloga

Często czytam, że przeludnienie to fikcja, że Ziemia jest w stanie pomieścić dużo więcej ludzi, niż obecnie żyje na Ziemi. Jasne, to powiedzcie to dzieciom z Afryki, Azji albo Ameryki Płd, że Ziemia nie jest przeludniona. Większość dzieci z tamtych rejonów głoduje. No, ale Ziemia przecież może pomieścić(wyżywić) w #!$%@? miliardów ludzi, najlepiej niech zamieszkają na Saharze, tyle kilometrów kwadratowych się marnuje.

#antynatalizm
  • 11
@Mineciarz69 a co jeśli ten nadmiarowy ma kontakty i dostarczy wody dla siebie i dla kogoś jeszcze? Co jeśli ten który się załapał jest chory i uśmierci nie tylko siebie, ale i kogoś jeszcze, jednocześnie zatruwając całe zasoby? Nie ma znaczenia ilość. Liczą się detale.
@Ziutek_Grabaz: Po pierwsze to w sumie nie chcę, bo dzieci nie mam a na swoje życie mam #!$%@?, wiec nawet jak wszystko pojdzie w #!$%@? to sie nie przejme. Po drugie, jeszcze w czasach 2 wojny światowej, czyli 80 lat temu na świecie żyło 2 miliardy ludzi. 4 RAZY WIĘCEJ W 80 LAT. Gdyby cały czas było te 2 miliardy, to każdy mógłby zostawiać dwa razy większy ślad węglowy niż obecnie,