Wpis z mikrobloga

ja to wiem, Ty to wiesz,


@genialny_geniusz: no to jak chcesz wygrać z bankiem, skoro ja, ty i on wiemy, że to nie bank? Równiedobrze móglbym zapytać, czy sądzosz, że dowygrania jest moja sprawa przeciwko Tobie o kradzież, której dokonał mój sąsiad.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W regulaminie każdego banku jest napisanie, że nie można podawać danych logowania, blik, kodów itp. osobą trzecim. Od strony banku wszystko było w porządku bo nikt mu się na konto nie włamał rozwalając zabezpieczenia banku tylko sam mu udostępnił dostęp do konta, a bank nie ponosi odpowiedzialności za głupotę swoich klientów i #!$%@? mu odda i każda reklamacje będzie odrzucać a sąd to przyklepie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@genialny_geniusz: jeśli bank spełniał wszystkie wymagania dyrektywy PSD2 związane z silnym uwierzytelnianiem, czyli dwuetapowa autoryzacja przy logowaniu i zatwierdzaniu transakcji czy to SMSem czy jakąś aplikacja mobilną to szanse są zerowe. Gdyby dodatkowo nie potwierdzał czegoś to teoretycznie można zrobić fikołka i obarczyć ich winą, było kiedyś kilka tego typu spraw i klienci wygrywali, sądy uznawały, że klienta trza traktować jak debila i nie dawać mu żadnych możliwości wyboru w temacie