Wpis z mikrobloga

Trafiłem o to na takie słowa Matczaka, a raczej profesora Matczaka. Sam jestem liberałem i to jak widzę takie słowa to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Po pierwsze, sporo ludzi jak słyszy Matczaka po raz dziesiąty w mediach, to im się nóż w kieszeni otwiera nie z tego powodu, że "maja problem z jego obecnoscia w mediach", tylko tym na jakie tematy się wypowiada i że nie ma pojęcia o czym mówi.

Profesor Matczak z tego co wiem specjalizuje sie w teorii i filozofii prawa oraz prawie farmaceutycznym i żywnościowym. I bardzo spoko jakby jego aktywność w mediach w zakresie wypowiadania sie o prawie zakonczyla sie wlasnie na opowiadaniu o dziedzinach, a ktorych sie specjalizuje i ma o nich pojecie. Niestety gość jest sporym atencjuszem, ktory wypowiada sie na kazdy prawniczy temat, ktory go zapytaja. Czasami szkoda sluchac co mowi na temat prawa konstytucyjnego. Nie wiem co byloby zlego gdyby gość podkreślił, że nie zna sie na prawie konstytucyjnym i mowienie o nim zostawia ekspertom - konstytucjonalistom, ale nie ten idzie w zaparte i pieprzy od rzeczy. Mi byloby wstyd, no ale Pan Matczak takiego pojecia nie zna, skoro jest profesorem. Ale ten problem nie dotyczy tylko jego. Jest jeszcze dwoch takich prawniczych celebrytow. Pan Mikolaj z Krakoskiej Szkoły Prawa Karnego, a od niedawna konstytucyjnego i europejskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz Kawecki Mikołaj, gość, który w Polsce implementował RODO w Ministerstwie Cyfryzacji, a potem stał się ekspertem od wszystkiego w zakresie prawa nowych technologii i informacji. Prywatnie rowniez atencjusz.

Druga sprawa to rynek pracy w Polsce, a szczegolnie w prawniczym swiatku. Tu prawo pracy nie istnieje. Formy zatrudnienia b2b, czy umow cywilnoprawnych, przy wyczerpaniu przesłanek zatrudnienia na umoe o prace sa normą. Plus Matczak mowi bzdury o 16godzinnym dniu pracy. Chłopie praca prawnika to nie jest praca na produkcji (z całym szacunkiem do takiej pracy), tu trzeba myśleć abstrakcyjnie, a nie wykonywac zestaw stałych czynności, które nie są specjalnie skomplikowane. Nie da się efektywnie pracować przez 16 godzin dziennie. Ja wiem, ze ludzie z prowincji, ktorzy przyjechali do miasta bedą zapieprzać nawet i po 18 godzin, żeby sie utrzymać i zrobić kariere w kancy, w ktorej jestes partnerem, bo musza sie utrzymac i nie chca być zawieźć oczekiwan rodzicow i swojego srodowiska z mniejszej miejscowosci, z ktorej pochodza, a Ty to chetnie wykorzystasz. Nie ma nic dobrego w pracy, którą za kilka lat przypłacisz zdrowiem czy zawałem albo błędami, bo nie oszukujmy się ktoś w 15 godzinie peacy już nie myśli, nomoże jedynie o tym, żeby położyć się spać.

W dużych kancach mamicie ludzi karierą, wykorzystujecie to, że w wiekszosci są oni naiwni i gotowi pracowac za pięciu. Gdybyście byli uczciwi, to zatrudnialibyscie wiecej osob, ktore wykonywałyby normalną pracę, a nie odstawiały orkę, ale po co skoro jest frajer i daje się dymać, a ja też kiedyś bylem dymany.
#prawo #matczak
Pobierz niezdiagnozowany - Trafiłem o to na takie słowa Matczaka, a raczej profesora Matczaka...
źródło: comment_1634440138JAvRYTkZmCKjuCFaR3yEKf.jpg
  • 29
@niezdiagnozowany @porterhouse wszyscy ludzie których znam osobiście i którzy osiągnęli sukces przez duże S najpierw #!$%@? po minimum 10-12h na dobę u kogoś, potem u siebie jeszcze więcej. Mało im się przez to rodziny nie rozpadły, ale jakoś dali radę i teraz raz, że pracują bardzo mało to odcinają kupony od życia. Więc dobrze się #!$%@? głupoty zza klawiatury, ale tak wygląda życie i nie rozumiem skąd ten hejt na Marczaka. Nie
@mus_tang: dobra to ja tak jeszcze co do słuchania tego co ci panowie moaua w mediach.

Jeżeli Matczak wypowiada sie o teorii i filozofii prawa, slyszysz nazwiska takie jak Fuller, Dworkin czy Radbruch to mozesz spokojnie sluchac, bo gosc wiec na jaki temat sie wypowiada i sie najnormalniej w swiecie zna, tak samo w przyadku Kaweckiego gdy mowi o ochronie danych osobowych, ale tu bym juz bardziej uwazal, jak mowi o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@niezdiagnozowany: typ ma trochę racji nawet jeśli spojrzę na swoją małomiejską gawiedź w połączeniu z bańką informacyjną w jakiej przebywam to widzę bardzo duży odchył młodych ludzi w stronę poglądów komunistycznych. Kolejna generalizacja na podstawie moich własnych obserwacji to też najczęściej są to ludzie, którzy mają zapędy "artystyczne" albo są "humanistami" typu podstawowa matematyka być trudna, którzy często nie robiąc nic albo wykonując zawody nisko opłacane mają pretensje do całego świata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niezdiagnozowany: Akurat w prawie jak najbardziej ważne jest by być gotowym do pracy po 16h. Nie chodzi o to by murzynić ale gdy masz termin procesowy to sobie go nie przesuniesz i nie możesz sobie powiedzieć a zrobię to jutro tylko jednak trzeba docisnąć.
@mus_tang: wiesz co innegi jest sluchac goscia, ktory od 30 lat zajmuje sie podzialem majatkow od 30 lat, a zlecac mu cos do napisania, bo rownie dobrze takie pismo mogl zmajstrowac student IV robiac miks z inych 5 wzorow, ktory dostal ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A najlepsze jest to, ze zwrot pisma przeciez przedluza postepowanie i taki klient poczeka sobie troche dluzej na prawomocne orzeczenie, ale co