Wpis z mikrobloga

Mireczki czy taki zasobnik do kominka pozwoli na obejscie norm euro #smog ? w końcu sam wkład spełnia niby normy :-) przejdzie?

Na zakup kominka palniki na pelety w — garden jardinitis na pellet z oferty Iwona Pellets możesz uzyskać dofinansowanie – poszczególne modele w naszej palniki na pelety w — garden jardinitis ofercie spełniają bowiem normy emisji zanieczyszczeń określone w środkach wykonawczych do dyrektywy //WE z dnia 21 października i Rozporządzenia

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ELhhuHGr0iAJ:https://mw-spanndecken.de/3280db11ef667ade0efce420e58a1ef1+&cd=1&hl=pl&ct=clnk≷=pl&client=firefox-b-d
#hydraulika #remontujzwykopem #budownictwo #ogrzewanie #remont #budujzwykopem #majsterkowanie
nutka-instrumentalnews - Mireczki czy taki zasobnik do kominka pozwoli na obejscie no...

źródło: comment_1634494922vtL7hHz9VJd0DHQ1k5Eajn.jpg

Pobierz
  • 21
@ksiak: trochę rozwałki będzie jak jest zabudowa, dlatego o tym wczesniej myślałem

ps. akurat mam inny problem jak lokatorzy sobie podkręcą ogrzewanie na dole i spuszczą ciepła wodę w wymienniku co robia co chwila, to kominek z płaszczem na piętrze dostaje w d..pe bo za słabe ciśnienie na powrocie i moze się zagotować za często..

tak ogólnie widać debilizm władzy bo kominki zwłaszcza z płaszczem są kompletnie nieszkodliwe na smog.. to
ps. akurat mam inny problem jak lokatorzy sobie podkręcą ogrzewanie na dole i spuszczą ciepła wodę w wymienniku co robia co chwila, to kominek z płaszczem na piętrze dostaje w d..pe bo za słabe ciśnienie na powrocie i moze się zagotować za często.


@nutka-instrumentalnews: czekaj chwilę, co ma jedno z drugim wspólnego? Jaką ciepłą wodę spuszczają w wymienniku?
@ksiak: aby zapokoic ciekawość, najpierw grawitacyjnie woda z zasilania idzie do wymiennika potem dopiero na centralne.. niestety lokatorzy w godzinę potrafią cały wymiennik spuścic np myjac sobie garnki we wrzątku.. :-(

pompka nie daje rady wtedy z cisnieniem na pietro do kominka z płaszczem
@janznetu: właśnie będą :-) jeszcze filtry i w ogóle..

narazie puszczam na gazówce i czyściłem rurki stalowe z odpowietrzaniem na ostatnim pietrze, bo czasami zasilanie nie dochodziło

troche się boje ruszac bo ceny poszły ostro w górę..

mam nadzieje że sasiedzi nie pod..olą za pare lat z tym drewnem :-)
@ksiak: co z tego jak jest 2 piętra wyżej, wystarczy że w jakimś grzejnku żeliwnym zatka się cos, zapowietrzy i mozę być problem

aby na 2 piętro przepchnąć instalacje stalowa to musisz dać z min 3 -4 bary czyli z hydrantu, żadna pompka tego nie pociągnie

moze w nowych instalacjach będzie mniej
@ksiak: ale prędkość przepływu i wymagane minimalne ciśnienie na ostatnim piętrze już tak, jak z zasilania woda musi jeszcze pokonać np. zapowietrzony grzejnik najwyżej i jeszcze ma jeden wcześniej taki np. na półpietrze to jest problem

ktoś nie pomyślał, a nie da się zakrecić u nich powrotu :-(

do tego rdza najczęsciej jest na powrocie w żeliwnych grzejnikach i bardzo cieżko ją usunąć, zatem ciśnienie z zasilania idzie w grzejnik i
aby na 2 piętro przepchnąć instalacje stalowa to musisz dać z min 3 -4 bary czyli z hydrantu, żadna pompka tego nie pociągnie

moze w nowych instalacjach będzie mniej


@nutka-instrumentalnews: nie rozumiesz jak dziala ciśnienie hydrostatyczne. Jeśli uklad jest napełniony i niezpowietrzony to najsłabsza pompka da radę. Moze wolniej bedzie leciało z powodu oporów przepływu, ale nie bedzie różnicy czy jest tylko parter czy 2 piętra. Do tego 10 m słupa
@Polanin: wiem to doskonale, ale praktyka jest taka że nawet określone ciśnienie jest potrzebne i to stałe aby zwykły odpowietrznik działał..

gdzieś czytałem że rdza wewnątrz rury powoduje z mieszanką z wodą że gęstość jest z 2,3 razy większa i wymaga większego przepływu

jeżeli rura idzie pionowo i ustawisz ją z powrotem na dół że działa na 1 barze ale do rozgałęźników nagle zaczniesz odkręcać grzejniki zapowietrzone, to na pewno nie