Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 402/150
Diesel Only The Brave (2009)

L’Oreal potrzebował aż 3 nosów żeby stworzyć takie gówno - Aliénor Massenet, Olivier Polge i Pierre Wargnye. Only The Brave to jedne z najbardziej nudnych i wtórnych zapachów, ale gorsze jest to, że od czasu ich powstania minęło 12 lat a dalej powstają zbliżone kompozycje jak np Prada Luna Rossa Ocean.

Darujmy sobie rozbijanie tych perfum na składniki pierwsze bo nie ma to większego sensu. Syntetyczne cytrusy w otwarciu, a później jakieś pseudo drzewne akordy. Jest średnio słodko, ale perfumy te mają w sobie coś z 1 Milliona choć głupio to brzmi. Zero szans na wyczucie tu nut innych niż cytrusowe, sama chemia, wszystko zrobione na #!$%@? i po 15 minutach zapomina się jak Only The Brave pachnie.

Na mnie są też one wyjątkowe nietrwałe. Testuje je globalnie z oficjalnej próbki, którą mi dorzucili kupując Santal Majuscule ( ͡º ͜ʖ͡º) i mimo zużycia jej całej, nie czuje żeby one projektowały jakoś za bardzo. Nie podzielam więc opinii o dobrych parametrach. Trwałość także wyjątkowo #!$%@? jak na drogeryjne perfumy – 3 – 4 godziny i nie ma po nich absolutnie żadnego śladu, bo po 30 minutach stają się skinscentem. Czytając na fragrantice opinie co do parametrów to są one przeróżne, ale w to, że czuć je cały dzień nigdy nie uwierzę, chyba, że była jakaś zmiana formuły co po L’Oreal jest bardziej niż prawdopodobne.

Dla kogo Only The Brave? Dla fanów Sauvage, Invictusa i perfum prostych jak budowa cepa. Zadanie swoje spełnia – ma ciekawy flakon, jest skierowany do młodszych użytkowników perfum, kosztuje niespecjalne dużo i (raczej) podoba się otoczeniu bo jest bardzo bezpieczny i prosty. Osobom, które przewąchały już w swoim życiu trochę raczej się nie spodobają bo nie są to perfumy wysokich lotów. No chyba, że ktoś ich używa z sentymentu do młodzieńczych lat.

Nie polecam. Ocena wysoka bo jednak oceny 1-2,5 mam zarezerwowane dla takich, które mnie odpychają, tutaj jest źle, ale aromat nie powoduje wymiotów.

zapach: 3,0/10
trwałość: 4,0/10
projekcja: 4,0/10
cena: 125 ml za 170 zł / 200 ml za 243 zł
dr_love - #perfumy #150perfum 402/150
Diesel Only The Brave (2009)

L’Oreal potrze...

źródło: comment_1634536618W6ofmd3jpT0h2cnNaOvfLk.jpg

Pobierz
  • 23
@theicecold: mi się wydaje, że te pseudo elitarne marki nigdy elitarnymi nie były i to tylko taki H&M, tyle tylko ze w dobie mniejszej globalizacji, były mniej dostępne. Co jest mniej dostepne, ludziom można sprzedać jako coś lepszego. I to funkcjonowało długo, aż potem ktoś z dizla czy innego tomi himpinger czy armani, doszedł do tego, że są kraje, w których ludzie będą się zabijać za ich logo, bo wreszcie dostępne
@dr_love wlasnie z młodzieńczych lat miałem dwa flakony OTB. Jeden to wersja z czerwonym flakonem i o dziwo zapach byl calkiem przyjemny. Natomiast ten ze zdjecia to tragedia, stoi wiec flakon ledwie naruszony gdzieś gleboko wciśnięty lata temu.