Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy miłość istnieje? Taka prawdziwa i bez kalkulacji? Pomijam aspekt patrzenia na wygląd/rzeczy materialne właściwie od wczesnych lat, bo najpierw patrzy się czy chłopak jest znany i lubiany w klasie, przystojny czy wsportowany aż do pewnego wieku gdzie głównym (ale nie jedynym) aspektem jest czy daje stabilność i swobodę finansową. Patrząc nawet na swoje środowisko to pamiętam jak poszedłem na studia i zdziwiło mnie, że takie typowe okularnice, które nie miały wzięcia w szkole średniej tutaj robią furorę. Aż tak ludzie zmieniają priorytety czy sytuacja do tego zmusza? Podam kolejny przykład na sobie gdzie czasami myślę o swojej byłej a przecież z jakiegoś powodu z nią zerwałem ale przez to, że nie mam nikogo to ciągnie mnie do kogokolwiek kto był najbliżej. Kwestia ślubów i np. dziecka w wieku 25-30. Według mnie to jest lampka, że nikogo lepszego już nie znajdą (może nawet w ogóle) i jest to po prostu ich ostatni partner. Koszt nie wiązania się na stałe jest zbyt duży - partner może odejść po pewnym czasie a znalezienie kogoś w przyszłości i to kogoś kto pasuje jest coraz mnie prawdopodobne. Nie mówiąc już o wiązaniu się przez nacisk rodziców, tradycje czy chęć bycia księżniczką na 1 dzień. Według mnie miłość nie istnieje (chociaż chciałbym się mylić) i miłością można nazwać:
- gdy partner wyróżnia się wyglądem (twarz, sylwetka, wzrost, ogólnie budowa ciała i atrybuty)
- gdy partner wyróżnia się materialnie (posiada ponadprzeciętne zasoby materialne albo ma predyspozycje do ich posiadania w przyszłości)
- gdy nie mamy wyboru (deficyt ilości osób do poznania, ograniczone możliwości miejsca w którym najczęściej przebywamy, mała miejscowość, itd)
- "ostatni dzwonek" (osiągnięcie pewnego wieku gdzie koszty>korzyści lub np. partnerka posiada widoczne wady ale póki co ma kogoś kto to do tej pory akceptował)
Pewnie mógłbym wyróżnić jeszcze kilka ale w zasadzie można to swobodnie łączyć np. gorszy wygląd ale zasoby materialne albo gorszy wygląd i słabe zasoby materialne ale to jedyny facet we wsi.

A czy wy wierzycie w prawdziwą miłość??

#przegryw #milosc #blackpill #zwiazki #tfwnogf #slub #antynatalizm #relacje #tinder #podrywajzwykopem #gehenna #samotnosc #przemyslenia ##!$%@? #mlodosc #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616d29c4820612000add2c4d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Przekaż darowiznę
  • 36
Czy miłość istnieje? Taka prawdziwa i bez kalkulacji?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, choć to niesamowita rzadkość niestety. Ale nie będę argumentował zbyt długo, bo wiem jak wygląda taka dyskusja. Miłość trudno "udowodnić".

Miłość (jakkolwiek ją rozumieć) rozłożona na czynniki pierwsze - na etap zakochania, czyste pożądanie, chemię w mózgu, różnego rodzaju zachowania - taka całkiem "naga" wydaje się być niczym więcej, niż zlepkiem wszystkiego tego, o czym jesteś sobie w stanie pomyśleć na
WygadanySeba: > facet potrafi kochać bezinteresownie (mi zawsze "starczało" żeby dziewczyny była po prostu ładna, takie top 15%, a reszta to kwestia charakteru)

To nie jest miłość bezinteresowna, tylko przypadek z punktu pierwszego. Musi być ładna - mieć dobre geny. Facet nie potrafi pokochać bezinteresownie, po prostu warunkiem do spełnienia jest wygląd, także się nie oszukuj. @Cezik93:

Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Czy miłość istnieje? Taka prawdziwa i bez kalkulacji?


@AnonimoweMirkoWyznania: co rozumiesz pod określeniem 'prawdziwa'? Zawsze muszą być spełnione określone warunki, aby się w danej osobie zakochać, jak np. wygląd czy cechy charakteru. Osobiście nie widzę w tym nic złego. Takie wykalkulowane związki pt.jestem z nią/nim bo jest superładna/bogaty/nikt inny mnie nie chciał/ to nie miłość.
@AnonimoweMirkoWyznania: @kRpt: nikt nie kocha romantycznie. Gdybym byl z dziewczyną i ona postawiła się roztyc "bo tak" to bym jej zasadził kopa w dupę i zerwał.

Prawdziwa miłość byłaby wtedy, gdyby ludzie byli ze sobą pomimo wad czyli baby z facetami, którzy zbankrutowali albo chłopy z babami, które się roztyly. A dobrze wiemy, że jak facet track dochodowa pracę i nie ma już szans zarabiać tyle co kiedyś to kobieta